• BIST 85.282
 • Altın 251,529
 • Dolar 6,0825
 • Euro 6,8049
 • İstanbul 19 °C
 • Adıyaman 26 °C
 • Ankara 16 °C

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
İnsan sevgisi, özveri ve fedakarlık hekimlerin vaz

 Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, sağlığın insanın en temel hakkı olduğunu söyledi.

Sağlık personelinin özverili çalışan bir meslek grubu olduğunu, mesai mefhumu gözetmeden bu hizmeti en iyi şekilde sunabilmenin çaba ve gayreti içerisinde olduğunu vurgulayan Mehmet Emin taş, teknolojik gelişmelerin tıp alanında baş döndürücü yeniliklere imkan sağladığını aktardı.

 
Taş açıklamasında şunları söyledi:

"Gerek tanı koymada ve gerekse tedavi aşamasında uygulanan modern yaklaşımlar bu hizmetin en iyi standartlarda verilmesine yol açmıştır. Tıp mesleğini icra eden hekimler sürekli kendilerini yenileme ve geliştirme ihtiyacı duyar ve mesleklerini çağın gereklerine uygun bir şekilde ifa etmeye çalışırlar.
İnsan sevgisi, özveri ve fedakarlık hekimlerin vazgeçilmez meziyetleridir. Hekimler mesleklerini icra etmekle kalmayıp çok değişik alanlarda aktivite gösterirler. Toplumsal olaylarda her zaman temkinli, sorumluluk bilinci içinde hareket eden, yatıştırıcı, yapıcı kişilikleri ile içinde bulundukları kitlelere rehberlik etmişlerdir.
Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde yaşanan değişim ve gelişmeler hekimlik sanatının daha kolay yapılabilir kılmış, vatandaşın sağlığa erişimi, ulaşımı kolaylaşmış, kalite artmış, çalışan ve hizmeti alan kesimde memnuniyet artmıştır.
Sağlık birimlerimizdeki fiziki iyileştirmelerin yanı sıra tıbbi donanım ve hizmet alımlarındaki gelişmeler daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmamızı sağlamıştır. İlimizde sağlık alanında yapılan iyileştirmeler sağlık alanındaki sorunlarımızı asgari düzeye indirmiş, ilimizdeki birçok uygulama diğer illere örnek teşkil etmiştir.
Biz sağlık çalışanları insanlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak istiyoruz. Zaman zaman karşılaştığımız olumsuz yaklaşımlar motivasyonumuzu etkilemekte ve verimliliğimizi azaltmaktadır. Bu konuda toplumsal duyarlılık bekliyoruz.
Artık sağlık birimlerimizde tavassut dönemi geride kalmış, herkese eşit, kaliteli ve verimli hizmet sunumu esas alınmıştır. Sağlık birimlerimizde yaşanan olumsuzlukların mahallinde çözüme kavuşturulması amacıyla Hasta Hakları Birimleri oluşturulmuş ve yapılan bütün başvurular değerlendirilip gereği yapılmıştır.
Temel ilkemiz mevcut koşullarda en iyi sağlık hizmetini üretebilmek, koşulları zorlayarak halkımızın sağlık bilincini geliştirmek sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ortam oluşmasına katkı sunmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum."
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr