• BIST 93.264
 • Altın 189,726
 • Dolar 4,8165
 • Euro 5,6112
 • İstanbul 26 °C
 • Adıyaman 31 °C
 • Ankara 24 °C

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ
15 Temmuz Darbe Girişimi yıl dönümü dolayısıyla Kahta’daki iş dünyası, sivil toplum kuruluşları esnaf ve kanaat önderleri Kahta Beyan mikrofonuna konuştu.

15 Temmuz Darbe Girişimi yıl dönümü dolayısıyla Kahta Beyan mikrofonlarına konuşan Kahta’daki iş dünyası, sivil toplum kuruluşları esnaf ve kanaat önderleri, o hain gecede darbecilere karşı direnen halkın, büyük bir kahramanlıklar destanını yazdığını belirterek tüm dünyaya mesaj verdiğini söyledi.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hain darbe girişiminin yıldönümünde halkımız yine meydanları dolduracak. Darbe girişimi sırasında şehit olanlar dualarla anılacak, birlik ve beraberlik mesajı verilecek. Kahta halkı 15 Temmuz gecesi yine yeniden meydanları dolduracak.

15 Temmuz millete, devlete ve ümmete saldırıların en cüretkâr eylemlerinden biri olarak bir yıl önce gerçekleştirildi. Türkiye’de 40 yılı aşkın bir süredir “hizmet” adı altında örgütlenen bir yapı, günden güne her alanda ayrıcalıklı bir konuma geldi. Ak Parti hükümetinin örgütün rant ve ayrıcalıklarını kesmeye başlamasıyla hükümet karşıtı propaganda ve eylemleri ardı sıra geldi. 15 Temmuz 2016 gününe gelindiğinde ise FETÖ olarak ifade edilen terör örgütü, örgütleyip yüreklendirdiği asker ve bürokratları ile askeri darbe girişiminde bulundu. Bu girişimde gözünü kırpmadan 249 insanı şehit ederken, 2 Bin 196 insanı yaraladı veya sakat bıraktı.

15 TEMMUZ; MİLLETİN BASİRETİ, AZMİ VE KARARLILIĞIDIR

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. 15 Temmuz’u gözü dönmüş bir hain şebekenin, milletin askeri, tankı, helikopteri ve uçağıyla millete nasıl saldırdığıyla hatırlıyoruz. Bu saldırılar başlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla halkın dünyada görülmemiş bir cesaretle saldırılara nasıl direndiklerinin örnekleriyle hatırlayacağız. Türkiye darbeler tarihinde, darbeye teşebbüs edenlerin ilk defa iktidarı sahiplenen halk tarafından yenilgiye uğratıldığı bir gün olarak hatırlayacağız 15 Temmuz’u.

MİLLETİN ZAFERİNİN KOYNUNDAKİ FİTNE

Darbenin hedefindeki parti ve lideri devrilmedi ama yarattığı şokun etkileri devam ediyor. İktidar darbecilerin yeni girişimlerini önlemek veya darbecileri ve destekçilerini adalete teslim etmek için çokça mesai harcıyor.

FETÖ’yü her alanda temizlemek, etkilerini ortadan kaldırmak isterken, asıl yapmayı planladığı icraatları yapamıyor ya da erteliyor. Diğer yandan, açık işleyip gizli örgütlenen bir yapıyla mücadele ederken masum insanların da mağdur olması, başarılı olmamış görünen bir girişimin aslında ne kadar yıkıcı olduğunu göstermektedir. Bu bile FETÖ’nün ne kadar BÜYÜK BİR FİTNE olduğunu göstermektedir.

İHANETİN ZİRVESİ 15 TEMMUZ

Eğitim, ekonomi ve bürokraside FETÖ’nün nasıl örgütlendiğini ve örgüt mensubu olmayan insanları nasıl mağdur ettiklerinin hikâyeleri 15 Temmuz gecesi zirve yaptı. Örgüt, geçmişte kendini ılımlı, şiddetten uzak bir yapı gösterme çabalarını terk etmiş, 17-25 Aralık eylemleriyle tüm eski intibaları yerle bir etti. FETÖ, suiistimal ettiği toplumun tüm destek ve itimadını, kendi çıkarları, kendini destekleyen daha BÜYÜK GÜÇLERİN çıkarları için kullandı.

HALKI ZEHİRLEYEN DERİN ÇETE

Adli soruşturmalar neticesinde artık anlaşılıyor ki, FETÖ denen örgüt, uzun süreden beri insanımızı ZEHİRLEMİŞ, dindar ya da dindar olmayan birçok insanla amaçları doğrultusunda ilişkiler kurmuş ve uzun süre GERÇEK AMAÇLARINI SAKLAMIŞLAR.

BÜYÜK GÜÇLERİN MAŞASI

Bugün artık net olarak ortaya çıkmıştır ki, FETÖ sadece Türkiye sınırları içinde örgütlenip başka ülkelerde de eğitim ve ticaret alanında örgütlenen bir örgüt değildir. Bu örgüt BÜYÜK GÜÇLERİN MAŞASI olarak dışarıdan örgütlenmiş ve desteklenmiştir. Bu sebeple hiçbir büyük güç, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa vd. Batılı devletlerin yanı sıra Birleşmiş Milletler ve NATO bu darbe girişimini yermemiş, Türkiye’ye destek çıkmamıştır.

TÜRKİYE’NİN DÜŞMANLARI FETÖ’YÜ SAHİPLENDİ

Batılı güçler FETÖ darbe girişimini yermedikleri gibi, darbede aktif görev alan örgüt elemanlarını Türkiye adaletine teslim etmediler, tam tersine sahiplendiler, korumaya aldılar. Türkiye ile ilişkilerini tehlikeye atacak kadar FETÖ’yü sahiplenmeleri, darbeden beklentilerini ve FETÖ’yü ne kadar iyi tanıdıklarını da göstermektedir! Darbe sonrası kovuşturmada darbenin kendisi değil, darbenin faillerinin yakalanması ve yargılanma sürecine yönelik eleştirilerle Türkiye hükümetini asıl suçlu durumuna koymaya çalışmaktadırlar.

DARBE SADECE MİLLETİMİZE DEĞİL ÜMMETİMİZEDİR AYNI ZAMANDA

Darbe girişimi, Türkiye’nin terörle mücadelesinde en kritik dönemlerden birinde başlamıştır. Türkiye’nin Suriye başta olmak üzere, diğer İslam ülkelerindeki sorunlarla aktif olarak ilgilenme gücünü zayıflatmıştır. Bu açıdan, darbe girişimi, sadece Türkiye’nin kendi sorunlarını kendisi çözen bağımsız bir ülke olmasını önlemek yanında başka İslam ülkelerinin sorunlarıyla ilgilenmesini de önleme amacını taşıyordu.

BÜYÜK TEHLİKE: 15 TEMMUZ MİLLETİN DİRENİŞİNE GÖLGE DÜŞÜRMEK

15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye’nin yerli ve yabancı düşmanlarını tanımasında bir milattır. Fakat, darbecilere karşı gösterilen cesaret ve ihanetin çapını ve amacını gören basiret sahibi milletin umutları, kripto FETÖ’cüler ve fırsatçılar tarafından yıkılıyor. Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) hainlerle etkin mücadele kadar masumların mağdur olmasında da kullanılmakta olduğuna dair eleştirileri beraberinde getiriyor. Tedbir amaçlı tutuklu veya açığa alınan memur ve serbest çalışanlar, daha güvenilir komisyonlarca durumları hızla gözden geçirilmezse, bu eleştiriler 15 Temmuz Direnişi’ne gölge düşürecek, hatta onu lekeleyecektir. Eğer kovuşturma ve yargılamalar masumları ayırt etmezse, suçluları gereken cezaya çarpıtmazsa, milletin iktidara güveni gittikçe azalacak ve belki de Ak Parti gözden düşecektir. Böyle bir durumda, halkın bir daha benzer darbe girişimlerine karşı milletin dayanışmasını, seçtikleri yöneticileri savunmasını beklemek hayal olacaktır. 

Abdullah Kara, “15 Temmuz darbe girişimi, halkımızın imanlı duruşu ve desteğiyle önlenmiştir. Allah, onlardan razı olsun. Allah, Gazilerimizden de Şehitlerimizden de razı olsun. Bu darbeleri gören halk  ‘Dur!’ demek için nöbet tuttu. Halkın, darbeye karşı duruşu iman gücü ve takdir-i ilahidir.” ifadelerini kullandı.

BATIL’IN HEGEMONYASINA ESASLI BİR DARBE VURULDU

15 Temmuz darbe girişiminde, halkın Batıl’a esaslı bir tokat attığını vurgulayan Eğitimle Diriliş Derneği Başkanı Bilal Akgül, “15 Temmuz şüphesiz darbe girişimi, Batıl’ın halkımızdan esaslı bir tokat yediği bir tarihtir. Tüm şer odaklarının bir araya gelip şeytani planlarını beraber uygulamaya koydukları ve en profesyonel yöntemlerle icra ettikleri darbe girişimi, halkın iradesini can pahasına sahip çıkması ile bertaraf edildi.

200 yüzyıldır karabasanlar gibi üzerimizde dolaşan Batıl’ın hegemonyasına halkımız esaslı bir darbe vurdu. Rabbim bu milletten razı olsun.

Biline ki yeni 15 Temmuzlara da her daim hazırlıklı olmak lazım. Malum Batıl’ın ayak oyunları, hileleri her zaman var olacaktır. Hakk’ın galip gelmesi ancak uyanıklıkla, basiretle ve sürekli teyakkuzda olmakla mümkündür.

Son yıllarda ülkemiz üzerinde oynan en ciddi oyunlardan, tezgâhlardan biridir 15 Temmuz. Envai çeşit renk örgütten, adına islam ülkesi denen birçok devletten, adeta haçlı ruhunun yeniden hortladığı bu menfur saldırı, halkımızın iradesini güçlendirmiş, basiretini arttırmış, ufkunu genişletmiştir, adeta ruh vermiştir. İşte o ruh ile 15 Temmuz yıldönümünde yine meydanları dolduracağız. Tekrar nöbetteyiz. O geceyi unutmayacağız. Rabbim bu esaslı darbenin nihai bir darbeye dönüşmesini, Batıl’ın tüm pisliklerinin ülkemizde bertaraf edilmesini nasip etsin” dedi.

Darbeyi yapanları kınayan İbrahim Halil Polat ise, “halkın iradesine saldıran bu hain darbe girişimini ve o Fetocu teröristlerin Allah belasını versin. Allah halkımıza yardım etti. Halk, gereken tepkiyi göstererek gereken cevabı vermiş oldu. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümünde yine meydanlara olacağız. Cumhurbaşkanımızı ve ülkemizi seviyoruz”  şeklinde konuştu.

“HALKIMIZIN CANI PAHASINA SİYASİ İRADESİNE SAHİP ÇIKTIĞI VE MUZAFFER OLDUĞU DESTANSI BİR TARİHTİR”

15 Temmuz gecesinin halkın, canı pahasına siyasi iradesine sahip çıktığı ve muzaffer olduğu destansı bir tarih olduğunu belirten Kahta’nın Kanaat Önderlerinden Ziya Tepe, “15 Temmuz, zorba tarihinde emperyalist güçlerin, adetleri olduğu üzere yerli işbirlikçisi FETÖ eliyle ülkemizde halkın siyasi iradesine darbe yapmaya kalkıştığı, halkımızın canı ve malı pahasına da olsa siyasi iradesine sahip çıktığı ve muzaffer olduğu destansı bir tarihtir.

Kendilerini medeni ve insanların efendisi olarak lanse eden; ağızlarından düşürmedikleri “insan hakları “ ve “demokrasi”  gibi kavramları yem olarak kullanan batılı ve doğulu vahşi güçler; hiçbir Müslüman ülkesinde halkın kendi iradeleri ile kendilerini idare etmesine asla müsaade etmediler. Seçim yoluyla kendilerini yönetmek isteyen Cezayir, Filistin, Mısır gibi Müslüman ülkelerin halklarına iç çatışma ve darbeler vasıtasıyla büyük bedeller ödettiler.

Bir-İki asırdan bu yana dünya tarihini iyice tedkik ettiğimizde görürüz ki dünyadaki tüm iç çatışmaların, darbelerin ve katliamların doğrudan ya da dolaylı olarak arkasındaki güçler bu Batılı ve Doğulu sömürücü güçlerdir. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde darbe girişiminde bulunan FETÖ piyonlarının arkasında ABD ve NATO ülkelerinin olduğu apaçıktır. Bu Nato ve yanlısı ülkeler; ülkemizin meclisini bombalayan, halkın üzerine kurşun sıkan FETÖ’nün elebaşısını ve elemanlarını hiç çekinmeden barındırıyor ve koruyorlar.

Müslüman ülkelerin en büyük sorunu, dünya emperyalist güçlerinin yerli işbirlikçileri vasıtasıyla ülkede halkın iradesine kurulan tahakkümün üstesinden gelememeleridir. İşte ülkemizde millet 15 Temmuz 2016 tarihinde bu sorunun üstesinden gelerek destansı bir tarih yazmıştır. Darısı diğer Müslüman ve mazlum ülkelerin başına. Halkımızın 15 Temmuz kendi siyasi iradesine sahip çıkma zaferini canı gönülden tebrik ediyorum.” Dedi.

“15 TEMMUZ GECESİNDE YİNE MEYDANLARDAYIZ”

Esnaf Orhan Kavak, “bir esnaf olarak bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bütün darbelere karşı bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavrımız aynı olacak. Canımız ve malımız pahasına bu vatana, bayrağa ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz. Darbe, vatanımıza yapılacak en büyük düşmanlıktır. 15 Temmuz gecesinde yine meydanlarda olacağız. O yapılan hainlikleri unutmayacağız." dedi.

“O GECEYİ UNUTMAYACAĞIZ”

15 Darbe Girişimi’nin, batının başrol oynadığı ve yerli işbirlikçilerin de sahada kullanıldığı menfur bir darbe girişimi olduğuna dikkat çeken İkbal Der Başkanı Ebubekir Akbaş, “Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, ülkemizdeki tarlanın uzun bir süre önce sürülmesinden bahsetmişti, batıyla işbirliği yapan odakları açıklama babında. 15 Temmuz, evet, batının başrol oynadığı ama nihayetinde yerli işbirlikçilerin sahada kullanıldığı menfur bir girişimdir. Bir ihanet girişimidir. Öyle görülüyor ki, Batı tarlamızı çok eski zamanlardan itibaren kendi usul ve yöntemleri ile işlerine yarayacak ve zamanı geldiğinde iyi hasat kaldıracakları bir şekilde sürmüşler. FETÖ nün yarattığı hasara baksanıza… Neresinden ele alırsanız elinizde kalıyor. Halkın duygularının istismar edilmesi, cemaat kavramının itibarsızlaştırılması, İslami çalışmalara şüphe ile yaklaşılması belki FETÖ’nün görünmeyen ama esaslı bir tahribata işaret eden zararlarını göstermektedir. Sonra ihaneti ahlak haline getirmek…

15 Temmuz halkın, yeri geldiğinde ülke üzerinde oynanan oyunlara hiçbir tereddüte mahal bırakmadan el koyabileceğinin en önemli örneğidir. Halkımız bu destansı direniş ile yüzyılların Batı hegemonyasına karşıda açık ve net bir zafer kazanmıştır. Adeta Batı’nın ilerleyişine “dur” demiştir. Allah, bu halkın eksikliğini vermesin. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diler, ailelerine sabrı cemil niyaz ediyorum. 15 Temmuz yıldönümü dolayısıyla o gece yine meydanlarda olacağız. O hain geceyi unutmayacağız. Unutturmayacağız.” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİ, ESASINDA MÜSLÜMAN HALKA YAPILDI”

Darbe girişimi, esasında Müslümanlara yapıldığını vurgulayan Esnaf Sufi Guli, “15 Temmuz Darbe girişimi, esasında Müslüman halka yapıldı. Darbeye kalkışanlar, İslam dininin bir sahibi olduğunu unuttular. Allah o hainlere fırsat vermedi. Onların planlarını başın yıktı. Allah yeryüzündeki bütün Müslümanlara yardım etsin. Birlik ve beraberliklerini daim etsin.  15 Temmuz Darbe Girişimi’nin hedefi Müslümanlardı. Ama, Müslümanlar, birlik ve beraberlik içinde o hain darbeye karşı siper oldular. 15 Temmuz’da yine meydanlara yığılacağız. Asla unutmayacağız.” şeklinde konuştu.

“BU ÜLKE HEPİMİZİN”

Milletin, o zorlu darbe gecesinde bir birine sarılarak ve tarihin bunun örnekleri ile dolu olduğunu ifade eden ATSO Kahta Temsilcisi Zeynel Çelik, “Bizler iş adamı olarak, her ne kadar ticaretle de uğraşıyorsak ta, önceliğimiz vatanımız ve milletimizdir. Allah'a şükür milletimizin sağduyusu, cesareti, feraseti ve Allah'ın yardımı ile darbe girişimini durdurduk. Bu darbe girişiminden, hem demokrasimizi hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirdik. Şimdi çok daha güçlü ve diri olmalıyız. Birbirimize daha fazla sarılalım. Hepimiz, birbirimizi çok daha fazla sevmek zorundayız. Bizim birbirimizden başka dostumuz yok. Bu ülke hepimizin. Zengini ile fakiri ile Türkü ile Kürdi ile. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan bu ülkede birlik ve beraberlik içinde yaşlaşabiliriz. İşte, bizi biz yapan ve bizi ayakta tutan bizi millet yapan unsur bu değerlerdir. Ülkemizi ekonomi ile çökertmeye çalıştılar olmadı. Allah’ın izni ile ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak şimdi üretme, daha fazla çalışma ve istihdam sağlama zamanı diyoruz. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümünde yine nöbetteyiz inşallah. Bu darbeyi ve darbecileri unutmayacağız.” şeklinde konuştu.

Çiftçi Hamza Durmuş, “ Allah bu aziz milletin yüzüne baktı. Bizi Fetocularan ellerine bırakmadı. Darbe olsaydı bizim durumumuz da Suriyelilerin durumu gibi olurdu. Ne vatan kalırdı ne millet. Milletimiz vatanı için canını her zaman vermeye hazırdır. Allah o darbecilerin belasını versin. Çok şükür verdi de.” Şeklinde konuştu.

Haber: Hüseyin TÜRKOĞLU

ziya-hoca.jpgorhan-kavak.jpgb.-akgul.jpgabdullah-kara.jpg

e.-akbas.jpgsufi-guli-(2).jpghamza-durmus.jpgibrahim-halil-polat.jpg

Etiketler:
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr