• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • İstanbul 29 °C
 • Adıyaman 35 °C
 • Ankara 31 °C

7 Haziran Seçimleri Çok Önemli

Adem Ballı

Türkiye’de her seçim öncesi dile getirilen klasik bir söz vardır: “Aman ha dikkat edelim bu seçim çok önemli.” Bu söz aslında yüreklerde yıllarca yaşanan korkuların bir ifadesidir.(17 bin faili meçhul, başörtüsü zulmü, askeri vesayet, yok sayılan Kürtler vs.) Çünkü; elde edilen kazanımlar vardır. Bu kazanımlar kolay elde edilmemiştir.Milletçe çok büyük bedeller ödenmiştir.Ve bu bedellerin tekrar ödenmemesi için:

EVET BU SEÇİMLER ÇOK ÖNEMLİ!

13 küsür yıldır ümmetin maslahatı için biz müslümanlar AK PARTİ iktidarına destek verdik. Hassasiyetlerimiz ne şahsi menfaate dayalı oldu ne kabile ne de ırk eksenli oldu.

7 Haziran genel seçimlerine bazı kesimlerin şahsi çıkarlarla, kabilevi veya ırki endişelerle hareket ettiklerine şahitlik ediyoruz. Bu durum ileride telafisi olmayacak şeylerin yaşanmasına gebedir.

Seçim sürecinin başladığı günden bugüne yürütülen kampanyalara baktığımızda göreceğimiz tablo çok net. Bir taraftan yaptıkları yapacaklarının teminatı olan AK PARTİ diğer tarafta normal şartlarda  asla yan yana gelmeyecek olan emperyal emellerin Türkiye’deki uygulayıcısı olan blok CHP-MHP-HDP ve paralel yapı ittifakı.

CHP ve MHP’nin bölgemizde bir karşılığı yok.Bu yüzdendir ki bu komplike güçler bölgede karşılığı olan HDP’yi şişirmenin sevdirmenin ve ona barajı aştırarak AK PARTİ’yi sekteye uğratmanın gayretindeler.Bu gayrete dair anlatılabilecek çok şey var .

Mesela Hakkari’deki CHP il ilçe başkanları “bizim buradaki seçim çalışmalarımız HDP’ye destek eksenli olacaktır”  derken İstanbul’da HDP milletvekili adaylarından biri “bize destek verin barajı aşalım  Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapalım.”diyor.Yine paralel medyanın “bu seçimde oyum HDP’ye” beyanlarının arka arkaya geldiğini görüyoruz.

Elbette bu ittifaklarda şaşırdığım bir durum yok. Aslında bu ittifakları ile asıllarına rücu etmişlerdir. Şaşırdığım ve yadırgadığım durum bazı Müslümanların bu derin ittifakın değirmenine bilerek veya bilmeyerek su taşımalarıdır.Bize düşen  inancımızın bir gereği olarak kardeşlerimizi uyarmaktır. Geç olmadan yanlış yere verilecek oylardan dolayı bu milletin ve ümmetin başına gelmesi muhtemel sıkıntılardan mesul olmamaları için doğru mecraya yönlendirmektir.

Bir parti düşünün  Kürt halkının hakkını hukukunu savunuyorum adı altında faşistlik yapacak ama sen ey Müslüman kardeşim, faşistliği ayaklarının altına alan bir peygamberin dininin  müntesibi olarak bu partiye destek vereceksin. Bu ne yaman bir çelişki?

Bir parti düşünün en önde gelen vaatlerinden biri erkeğin erkekle kadının kadınla evlenmesini meşrulaştırma olacak  ve sen Müslüman kardeşim Hz. Lut’un kavminin ahlaksızlığını sana vaad eden bu partiye destek vereceksin Kuran o kavmin helakını sana bildirmişken…Bu ne büyük gaflettir?

Çok değil birkaç ay önce 6-7 Ekim’de  Kobani’deki IŞİD saldırılarını bahane ederek ülkeyi kan gölüne çeviren ve 50’den fazla kardeşimizi katleden bu emperyalist güdümlü yapıyla aynı karede dururken ahirette Yasin Börü’nün yüzüne nasıl bakacaksın ey Müslüman?

Şimdi sormak lazım. Bir parti düşünün parti manifestosu senin dinini diyanetini inkar üzerine kurulu ama sen “benim inancımı inkar etsen de ben seninleyim”diyecen. Bu ne kadar tutarlı bir davranış be hey  Müslüman?

Tarih 28 Şubat 1997. Erbakan ve Çiller koalisyonu darbecilerin zorbalığıyla güvenoyu sayısının altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya gelir.Bu duruma rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu tarihi bir hamle ile 7 tane milletvekiliyle Erbakan’ın arkasında olduğunu deklare eder.Süleyman Demirel her ne kadar hükümet kurma yetkisini Erbakan’a vermese de Yazıcıoğlu üzerine düşeni yapmıştır.

Ve sonrasında neden öyle bir karar aldığı kendisine sorulduğunda şu cevabı verir.

Yarın, Hükûmet düşebilir.. Ben Anadolu’ya gittiğimde, aynı safta durduğumuz insanlar bana gelip, ‘Yahu, bize daha yakın duran bu hükûmete destek vermeyip de, bize 80 yıldır kök söktüren bu zâlimlerle birlikte hareket ederken, Allah’tan da mı korkmadın ?’ derlerse halka ne cevab veririm, Allah karşısındaki sorumluluğumu nasıl izah ederim..’

Evet değerli kardeşlerim 90 senedir bu millete etmediğini bırakmayan CHP zihniyeti ve ideolojisiyle bire bir aynı ideolojiye sahip HDP’yi bu bölgede güçlendirmek destek vermek sadece bu partiye destek anlamına gelmeyecek aynı zamanda emperyal güçlerin de emellerine hizmet etmiş olacağız.

Bu durum ileride hesabını veremeyeceğimiz sonuçlar doğuracaktır.Daha geç değildir.Kararlarımızı gözden geçirmekte fayda vardır.Kararlarımızı gözden geçirirken Allah’ın karşısındaki sorumluluğumuzu unutmayalım.

Hayatın her zerresine tevhidi bir düşünce ile bakmak dileği ile…

Kişi sevdiği ile haşrolunacaktır. İslam ahlakını kabul etmeyen, eşcinselliği normalleştirenlerle haşrolunmak bir müslümanın istemeyeceği bir şeydir.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr