• BIST 95.852
 • Altın 190,976
 • Dolar 4,6622
 • Euro 5,4311
 • İstanbul 22 °C
 • Adıyaman 35 °C
 • Ankara 26 °C

Adıyaman İradesine Sahip Çıktı

Adıyaman İradesine Sahip Çıktı

 AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın;

“Adıyaman İradesine Sahip Çıktı”
“Gerger de Su Sorunu Varsa Çözeceğiz”
“Gergerli kardeşlerimiz de en iyi kaynaklardan istifa edecektir”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, 30 Mart yerel seçimde Adıyaman halkının idaresine sahip çıktığını belirterek, demokrasi dışı yollarıla yapılan siyasetin sandığa gömüldüğünü söyledi.
Türkiye geneli olduğu gibi Adıyaman’da da seçmenlerin istikrardan yana tavır takındığın belirten Ahmet Aydın seçim sonrası yaptığı değerlendirmesinde; “Adıyaman kendi geleceğini oyladı. Yeni Türkiye’nin yeni Adıyaman’ını oluşturalımın  mesajını verdi. Adıyamanlı kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu seçimde bir başka güzel destek verdiler. Bize düşen de bu desteğe mahcup olmamak. Bize gösterilen teveccühe layıkıyla cevap verebilmek.
Halkın duasını, Hakk’ın rızasını almak. Bu siyaseti yapıyoruz biz. Adıyaman halkı Türkiye’deki, dünyadaki gelişmeleri yakinen takip eden bir kitle. Gittiğimiz her yerde, en ücra köyde dahi insanlarımız karar vermiş. İnsanlar geleceğimize sahip çıkacağız diyor. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan oyunları, bu oyunların millete yapıldığını biz biliyoruz dediler. Adıyaman halkı bu zamana kadar hep doğru kararı vermiştir. Bu seçimde de aynısını yaptı. Halkımız AK Parti bizi birinci sınıf yaptı diyor. En iyi imkanlar ile en iyi hastaneler ile herkes muayene olabiliyor. Okullarda bedava kitapların yanında artık bedava tabletler dağıtılıyor. Meydanlarda Adıyamanlı hemşerilerimiz Niyazi Doğan ile ilgili başbakanımıza yaptığı mektubunu hepimizi dinledik.
Başbakanın İstanbul mitingi ile bir çapulcu gazetecinin yazdıklarını hepimizi okuduk. Anadolu insanını, işte boyu kısa insanlar, bulgura, makarnaya oyunu satan insanlar, bu insanlar göbeğini kaşıyan insanlar, bidon kafalı insanlar der gibi Anadolu insanına alenen hakaret içeren bir yazı. İşte onları siyaset anlayışı o. Bizim siyaset anlayışımız da bu Anadolu insanını kalkındırmak. Kim olursa olsun biz tüm Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Ama Anadolu insanını kimsenin hor görmeye hakkı yok.
BU ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ MUHALEFET SORUNUDUR
Anadolu insanı 30 Mart’ta onuruna sahip çıktığını vurgulayan Aydın; “Kendisini yok farz eden, Sırçalı köşklerden, tepeden bakan bu zihniyeti, bu yalan, kaset, demokrasi dışı yollara tevessül eden siyasete sandığın dibine gömdü. Bunlar ne yüzle oy istiyorlar. 90 yıllık CHP, zulümden başka, red, inkar, asimilasyondan başka, inançlarımıza, kutsallarımıza, değerlerimizle oynamaktan başka, kıtlıktan, yokluktan, yolsuzluktan, kuyruklardan, darbe zihniyetinden başka bu ülkeye ne verdi. 45 yıllık MHP 2002 seçimlerinde koalisyon hükümetinden ülkeyi 3,5 yılda bırakıp gittiler. Beceremediler. İMF her yerde kol geziyordu. Türkiye’nin ekonomik anlamda en küçüldüğü dönemlerdi. Dünyada kriz yoktu bizde kriz vardı. Bizim dönemimizde dünyada kriz oluyor biz büyüyoruz. Halkımız anlayanlara tarihi bir ders verdi. Bu muhalefet siyaseti olduğu müddetçe AK Parti iktidarı oylarını artırarak yoluna devam edecektir. Bu ülkenin en büyük sorunlarından biri muhalefet sorunudur. Sorumlu muhalefet yok maalesef.
ADIYAMAN’IN HER TARAFINI SULAYACAĞIZ
Adıyaman’ın yatırımlardan nasibini aldığını belirten Aydın; “2002 yılında, AK Parti iktidarından önce Adıyaman’ın kamudan yıllık almış olduğu total yatırım 10 milyondu, eski para ile 10 trilyondu. Şimdi AK Parti iktidarı ile gelinen noktada, 12 yılda eski para ile 6,3 katrilyon liralık yatırım yaptık Adıyaman’a. Devlet Planlama Teşkilatının verilerine gören yıllık bazda gelen kamu yatırımı 300 milyon liraya çıkmış. 10 milyondan 300 milyon liraya çıkardık. 2002 de 81 il arasında 68. sıradaydık şimdi 13. sıraya çıktık. Koçali Barajı tüm hükümetler tarafından konuşulurdu, biz gelir gelmez planlamasına başladık, projesini bitirdik, ÇET raporunu çıkardı, parası hazır.
Adım adım takip ettiğim bir projedir. Bugün hamd olsun yatırım programına aldık,  inşaat ihalesine başladık, devam ediyor. İhalesi biter bitmez kazmayı vuracağız inşallah. Koçali tek başına 200 bin dönüm araziyi sulayacak. Çetintepe Barajı Besni ve Gölbaşı’nda 290 bin dönüm araziyi sulayacak. Çetintepe barajı tek başına 700 bin dönüm arazi sulayacak. Bunlar katrilyonluk projeler. Şimdi sıra geldi Gömükan barajına. Gömükan projesini yatırım programına almak için koşuşturuyoruz bitme aşamasına geldi. Yakında onunda projesi biter bitmez İnşaat ihale sürecini başlatıyoruz. Bebek 1, Aslanoğlu barajlarının proje çalışmaları devam ediyor bu sene sonunda bitiyor. Kahta’da bir başka Büyükçay projemiz var.
Çelikhan’da Çat Barajı. Büyük sulamanın olmadığı yerlerde küçük su işlerimiz var. 15’in üzerinde gölet projelerimiz var. Adıyaman’ın genelinde nerede bir su kaynağı varsa onu kullanacağız. Adıyaman’ın tamamı neredeyse suya kavuşacak. Atatürk Barajından pompajlarla istifade edebileceğiz. Samsat birinci pompajını bitirdik. Samsat -2 pompajı yapacağız. Elektrik maliyetini düşürecek veya ortadan kaldıracak güneş enerji sistemini oluşturacağız. Sulamada kullanabilecek. Çalışmalarımız ciddi manada devam ediyor. Adıyaman’ın her tarafını sulayacağız. Adıyaman için şu an itibari ile en önemli projelerimiz bunlar.
SANAYİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ
Adıyaman’a yapılanlarla yetinmeyeceklerini ve diğer projelerinde olduğunu belirten Vekil Aydın; “Öncelikle Sanayimizi geliştireceğiz. Adıyaman organizesi için 59 parsel yeni yer açtık. 32 trilyon kamulaştırma yaptık. Gerger’de yeni projeler yapılıyor. Yeni dinlenme alanları, Nissipi Köprüsünün ayağında Gerger Kaymakamımızın yeni bir projesi var. Yat tarzı bir şey düşünüyoruz. Ulaştırma ve denizcilik bakanlığımız ile de görüştük, olurunu aldık, bunu gerçekleştiremeye çalışıyoruz. Gezi teknesi, kıyıda da içinde restoranlarının olduğu  bir çok dinlenme tesisinin olacağı bir yat tarzı bir şey olacak. Gölet alanlarını araştırıyoruz. Köhnemiş sulama sistemlerini yenileyeceğiz. Karış karış biliyoruz Adıyaman’ı. Tüm sorunları ve ihtiyaçları biliyoruz. Gerger’de yapılan hastane hayaldi. Gerger’de yapılan öğretmenevi yaptık. Yeni okullar yaptık. Yeni okulların yapılması ile birlikte dersliklere düşen öğrenci sayısı çok çok düşecek. Gerger’de hayvanlar ile insanların aynı yerde su içmesi ile ilgili bir sorun varsa gerekeni yaparız. Bu bizim asli görevimiz. Ben araştırdım böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Ama varsa böyle bir şey biz bu halka hizmet etmekle mükellefiz. Gergerli kardeşlerimiz de en iyi kaynaklardan istifa edecektir.
SİYASET İNSANLARI KAZANMA SANATIDIR
Adıyaman’daki öğretmenevi içinde yakında müjde vereceklerini ifade eden Aydın; “Sayın Milli Eğitim Bakanımız ve müsteşarlarımız ile sürekli irtibat halindeyiz. Adıyamanlı hizmete oy veriyor. Siyaset insanları kazanma sanatıdır.
TEŞVİKLE İLGİLİ ÇABA SARF EDİYORUZ
Adıyaman’daki yatırımcıların fazla sigorta primi vermesi son teşvik yasasının sonucu olduğunu söyleyen Aydın; “Adıyaman daha önceki teşvik grubunda maalesef Gaziantep ile aynı grupta yer alarak 3. bölgedeydi. Yoğun gayretlerimiz neticesinde son teşvike olumlu olarak yansıdı ve 5. Bölgeye alındı. Şanlıurfa 6. Bölgede. 6. Bölge kısmen göreceli olarak biraz daha fazla teşvik veriyor. Bunlar illerin sosyo ekonomik kalkınmışlık düzeylerine göre belirleniyor. Ekonomik kalkınma kurulundaki bakanlarımız ile sürekli görüşmeler yaptık. Bakanlarımızın açıklamalarında Adıyaman ve benzeri illerin mağdur olmaması için çok çaba sarf ettiklerini söylediler. Biz içinde yaşadığımız için belki fazla fark etmiyoruz ama dışarıdan gelenler Adıyaman’daki değişimi fark ediyor. 
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr