• BIST 90.787
 • Altın 254,997
 • Dolar 5,8790
 • Euro 6,5887
 • İstanbul 23 °C
 • Adıyaman 20 °C
 • Ankara 17 °C

AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Av. İsmail Çelik: “Ak Parti'ye Vereceğimiz Güçlü Destekle İnşallah Yeni Anayasa'nın Temellerini Atacağız”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Av. İsmail Çelik: “Ak Parti'ye Vereceğimiz Güçlü Destekle İnşallah Yeni Anayasa'nın Temellerini Atacağız”

 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde başlayan ve 22 yıllık avukatlık tecrübesi ile milletvekili olup Adıyaman'a hizmet etmek için aday adayı olan Çelik;

“Kâhta ve Adıyaman'ın sorunlarına, dertlerine, problemlerine çözüm bulmak, katkı sunmak ve hizmet etmek için adayım” diyor.

“Önce İnsan, Önce Ahlak, Önce İş” sloganıyla 7 Haziran seçimleri için Ak Parti'den Adıyaman milletvekili aday adayı olan Avukat İsmail Çelik, Kâhta'nın en tecrübeli avukatlarından… İsmail Çelik'in güçlü mesleki bir birikimi ve vizyonu var.
Avukat İsmail Çelik, Adıyaman için ne gibi hedefleriniz ve projeleriniz var diye sorduğumuzda; Bildiğiniz gibi Türkiye'nin petrol ihtiyacının önemli bir bölümü Kâhta ve Adıyaman'da çıkmaktadır. Ancak bu durum Kâhta'ya ve Adıyaman'a bir katkı sunmamaktadır. Adıyaman'da bir rafineri kurulur ise işsizlik probleminin kalmayacağı düşüncesindeyim. Bu çok büyük bir hayal gibi görülebilir. Ancak Ak Parti hükümetleri döneminde hayallerin nasıl birer birer gerçeğe dönüştüğüne hepimiz şahidiz.” şeklinde cevap veriyor.
               
İsmail Çelik, aynı zamanda İHH gönüllüsü… Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından şehit edilen Adıyamanlı Fahri Yaldız'ın da “Mavi Marmara davası” için gönüllü avukatlığını yapıyor.
               
Kâhta Beyan gazetesi olarak Ak Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Avukat İsmail Çelik Beyefendi ile adaylık süreci, Adıyaman için düşündüğü hedefler ve daha birçok konuda röportaj yaptık.
               
1989 YILINDA İSTANBUL GENÇLİK VAKFI'NIN ÇALIŞMALARINA KATILDIM
               
Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
               
1970 Adıyaman Kâhta doğumluyum, ilkokul ve ortaokulu memleketimde okudum. Liseyi Ankara Keçiören Sağlık Meslek Lisesinde yatılı olarak bitirdikten sonra Üniversite eğitimimi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1993 yılında tamamladım. Bir yıl avukatlık stajını Adıyaman da yaptıktan sonra askerlik görevimi 1995 yılında kısa dönem olarak Balıkesir ve Edirne'de tamamladım. 1996 yılından bu yana Kâhta ilçesinde serbest avukat olarak çalışmaktayım. Haliliye Eğitim Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Kâhta Kent Konseyi Başkanlığı (1.Dönem) , KİMDER ( Kâhta İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Kurucu Üyeliği, Ab-ı Hayat Derneği üyeliği ve Kâhta Gönüllüler Platformu yönetim üyeliği gibi sivil toplum kuruluşlarının da üyesiyim. Evli, 3 çocuk babasıyım.
               
Siyasetle ne zaman ilgilenmeye başladınız?
               
1989 yılında İstanbul Bayrampaşa Milli Gençlik Vakfı'nın çalışmalarına katıldım ve bu çalışmalarım üniversite eğitimim boyunca 1993 yılına kadar devam etti. 2002 yılında Ak Parti Adıyaman İl Teşkilatı ve Kâhta İlçe Teşkilatı kuruluş çalışmalarında görev aldım. Kâhta İlçesi Ak Parti 5. olağan kongresinde ilçe kongre delegesi olarak oy kullandım.
               
MAVİ MARMARA ŞEHİDİMİZ FAHRİ YALDIZ'IN GÖNÜLLÜ AVUKATLIĞINI YAPIYORUM
               
Mavi Marmara şehitlerinden Adıyamanlı şehit Fahri Yaldız'ın, Mavi Marmara davasında gönüllü avukatlığını yaptığınızı biliyoruz. Bu talep nasıl oldu, davanın şu andaki süreci ne aşamadadır?
               
Eskiden beri İHH gönüllüsü biri olarak İsrail'in Gazze'ye yapmış olduğu kurşun dökme operasyonunda diğer tüm Mavi Marmara şehitleri ve yardım kuruluşları ile bir yardım kampanyası düzenledik. Bu nedenle İHH ile olan bağlarım daha da kuvvetlendi. Mavi Marmara davası ile ilgili İHH Hukuk komisyonu başkanı Avukat Gülden Sönmez'in talebi üzerine Şehit Fahri Yaldız'ın ailesi ile irtibata geçip gönüllü olarak avukatlığını yapıyorum. Davada son olarak İsrail'in dört üst düzey yetkilisi hakkında tutuklama kararı verildi. Bunlar hakkında kırmızı bülten çıkarılmış olup yurt dışına gittikleri takdirde tutuklanacaklar. Ayrıca şehidimizin ailesine defalarca özür ve tazminat teklifleri yapmalarına rağmen maddi olarak zor durumda olan şehidimizin ailesi İsrail'in ne özrünü ne de tazminatı kabul etmedi. 
               
KÂHTA'MIZA YETERLİ HİZMET GELDİĞİ KANAATİNDE DEĞİLİM
               
7 Haziran 2015'te yapılacak seçimler için Ak Parti Adıyaman Milletvekili olmak aday adayı oldunuz. Neden bu tercihi yaptınız?
               
Evvela Kâhta ve Adıyaman'ın sorunlarına, dertlerine, problemlerine çözüm bulmak, katkı sunmak ve hizmet etmek için adayım. Ömrümün hemen hemen tamamını bu bölgede geçirdim. Kâhta ve Adıyaman ile ilgili her sorunu kendim de yaşadım. Çözümlerini de Allah'ın izni ile biliyorum. Ayrıca on yılı aşkın bir süredir Ak Parti iktidarları döneminde başta bu bölgemiz olmak üzere Türkiye genelinde büyük hizmetler yapıldı. Emeği geçen herkese müteşekkiriz. Ancak ben Adıyaman'a özellikle Kâhta'mıza yeterli hizmet geldiği kanaatinde değilim. Kâhta'mız böyle bir iktidar bulmuşken çok daha fazla hizmet alabilir.
               
KÂHTALILAR KENDİSİNE KOLAYCA ULAŞABİLECEK BİR VEKİL İSTİYOR
               
Sizce Kâhtalılar nasıl bir aday profili istiyor?
Halkımızın arasındayız, esnafla, köylü ile çiftçi ile iç içeyiz. Dostlarımız, akrabalarımız, arkadaşlarımız sorunlarını dertlerini problemlerini bize anlatıyor. Halkımız değişim istiyor. Artık kendi içinden çıkmış, kendi değerleri ile barışık yaşayan, kendi dertleri ile ilgilenecek kendisine hizmet edecek ve en önemlisi kendisine kolayca ulaşılabilecek bir vekil istiyor.
               
SORUN ÇIKARAN DEĞİL, SORUNLARI ÇÖZEN BİR SİYASET YOLUN TAKİP EDECEĞİM
               
Siz milletvekili olduğunuzda nasıl bir siyasi duruş sergileyeceksiniz? Malum, halkımızın ekserisi vekillere seçildikten sonra ulaşma problemi, ne söylemek istersiniz?
               
Partimiz şayet beni uygun görür aday seçerse hiç kimse ile münakaşa içine girmeyecek ve kavga etmeyeceğim. Sorun çıkaran değil, sorunları çözen bir siyaset yolunu takip edeceğim. Hizmet esaslı bir hizmeti önceleyen bir çalışma sergileyeceğim. Farkındayım ki, halkımız kavga istemiyor aksine birlik ve beraberlik içerisinde sorunlarımıza çözüm istiyor.
               
SEÇİLİRSEM TEŞKİLAT ÜYELERİMİZLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIM
               
Milletvekilleri ile parti teşkilatları arasında sürekli bir uyumsuzluk olduğu hep tartışılıyor. Parti teşkilatlarınıza yaklaşımınız nasıl olacak?
               
Kâhta'da avukatlık yapan ve sürekli kamuoyunu takip eden biri olarak bu sorunların farkındayım. Partimizin büyük yükü teşkilat üyelerimizin omuzlarınızdadır. Tüm cefayı onlar çekiyor. Kâhta'da ve diğer ilçelerimizdeki her ferdin sorunları, dertleri birinci derecede onlara yansıyor. Halkın cenazelerine, taziyelerine, hasta ziyaretlerine, düğünlere teşkilat üyelerimiz koşturuyor. Seçimlerde kapı kapı gezip oy talep eden yine onlar. Ancak karar vermeye geldiğinde sizin fikirleriniz, görüşleriniz yeteri kadar dinlenmiyor ve dikkate alınmıyor. Allah nasip eder seçilirsem bütün teşkilatlarımızla beraber, el ele vererek, uyum içerisinde çalışacağım. Her konuda onların fikirlerini ve önerilerini dikkate alacağım.
               
MAZLUMLAR AK PARTİ'NİN ZAFERİ İLE SEVİNECEK
               
Türkiye'nin önünde çok önemli bir seçim var. Bu seçimleri Ak Parti'nin, Türkiye'nin ve dünyanın istikbali açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?
               
Dediğiniz gibi önümüzde önemli bir seçim var. Evet, bu seçimler çok ama çok önemli öyle ki; dünyanın gözü kulağı bu seçimlerde olacak. Dünya'daki ve Türkiye'deki tüm mazlumların gözü kulağı bu seçimlerde olacak. Türkiye ve Dünya'daki tüm zalimlerin de gözü kulağı bu seçimlerde olacak. İnşallah diğer seçimlerde olduğu gibi milletimizin destekleri ile önümüzdeki seçimlerde de zafer Ak Parti'nin olacak. Mazlumlar Ak Partinin zaferi ile sevinecek Zalimler ise inşallah bu zaferle üzülecekler.
               
AK PARTİ'YE VERECEĞİMİZ GÜÇLÜ DESTEKLE İNŞALLAH YENİ ANAYASA'NIN TEMELLERİNİ ATACAĞIZ
               
Türkiye'nin en önemli meseleleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Seçimlerde zaferle ayrıldığı takdirde Türkiye'de neler değişecek?
               
Haziran'da sandık başına gittiğimizde oy verirken sadece partileri ve vekilleri seçmiş olmayacağız. Oy verirken aynı zamanda, her türlü vesayete karşı dur diyeceğiz, Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan'ımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na arkanızdayız, desteğimiz sizinle mesajını vereceğiz. Yeni bir anayasaya evet diyeceğiz, Ak Partiye vereceğimiz güçlü destekle inşallah yeni anayasanın temellerini atacağız. Ve en önemlisi belki de vereceğimiz oylarla, çözüm süreci, milli birlik beraberlik ve kardeşlik projesine destek çıkarak akan kanın durmasına ve kardeşçe yaşamaya vesile olacağız. 
               
KÂHTA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU İŞSİZLİKTİR
               
Milletvekili olduğunuzda bölgemiz, özellikle Kâhta için neler düşünüyorsunuz, sizce Kâhta'nın en önemli sorunu nedir?
               
Ak Parti Cumhuriyet tarihimizin en büyük siyasi hareketidir. Artık sınırları aşmış dünyanın partisi haline gelmiştir. Ak Parti olarak geniş dairede dünya ve Türkiye meselelerine duyarlı olduğumuz gibi en dar dairedeki meseleleri ile yakından ilgileneceğiz. Tabi ki vekil seçildiğimizde ilçemizin sorunlarına öncelik vereceğiz. Kâhta'nın şu anda en önemli sorunu işsizliktir. Her evde, her ailede bir belki birden fazla işsiz gençlerimiz var, Kâhta'nın gençleri, anneleri, babaları işsiz oldukları için ırgat olarak Türkiye'nin her yerine çalışmaya gidiyorlar. Kâhta insanının kaderi ırgat olmak değildir. İşsizlik sorununa çare bulmak hayal değildir. Kâhta'nın kendi dinamikleri işsizlik sorununa çözmeye yeterlidir.
               
ADIYAMAN'DA BİR RAFİNERİ KURULUR İSE İŞSİZLİK PROBLEMİNİN KALMAYACAĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM
               
Başka projeleriniz var mı?
               
Bildiğiniz gibi Türkiye'nin petrol ihtiyacının önemli bir bölümü Kâhta ve Adıyaman'da çıkmaktadır. Ancak bu durum Kâhta'ya ve Adıyaman'a bir katkı sunmamaktadır. Adıyaman'da bir rafineri kurulur ise işsizlik probleminin kalmayacağı düşüncesindeyim. Bu çok büyük bir hayal gibi görülebilir. Ancak Ak Parti hükümetleri döneminde hayallerin nasıl birer birer gerçeğe dönüştüğüne hepimiz şahidiz.
               
Kâhta turizm açısından da önemli dinamiklere sahiptir. İnanç turizmi ve kültür turizmine ek olarak yapacağımız projelerle Allahın izniyle nemrutu kış turizmi için de bir cazibe merkezi haline getirip yaz kış ziyaret edilen bir mekân haline getirebiliriz. Öte yandan baraj gölüne yapılacak tesislerle Kâhta'mızı Halfeti gibi bir çekim merkezi haline getirebiliriz.
               
Bu gün dünya mermer rezervinin önemli bir kısmı da Kâhta ve Sincik'ten çıkmaktadır. Ancak bu mermer blok olarak çıkartılıp Çin'e gönderilmektedir. Halbuki kurulacak bir mermer organize sanayi bölgesi ile çıkarılan mermerlerimiz işlenip satılmak yoluyla hem ekonomiye katkı olacak hem de işsizlik problemine çare olacaktır.   
               
Ayrıca sulu tarım, seracılık projeleri ve en önemlisi sanayide teşvik sisteminin değiştirilerek Kâhta ve Adıyaman'ın sanayiciler için bir çekim merkezi haline gelmesi için çalışacağız.
               
HALKIMIZIN VERECEĞİ GÜÇLÜ DESTEKLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ, AKSİ BİR SONUÇTA ASLA ÜZÜLMEYECEĞİZ
               
Son bir mesajınız var mı?
               
Sonuçlar açıklandığında listede adım olmazsa da yolumdan asla sapmayacağım. Vekil adayımız kim olursa olsun omuz omuza vererek, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğim. Benim için önce davam gelir, benim adaylığım davama hizmet edecekse davam için, kendim için, Kâhta ve Adıyaman için hayırlı olacaksa Allah nasip etsin, değilse nasip etmesin. Halkımızın vereceği güçlü destekle inşallah yolumuza devam edeceğiz, aksi bir sonuçta asla üzülmeyeceğiz. Bu manada diğer tüm aday adayı kardeşlerime başarılar diliyorum. 7 Haziran seçimlerinin başta Adıyaman olmak üzere tüm Türkiye'de hayırlı kapılar açmasını temenni eder, halkımızın dua ve desteklerini beklerim.
Röportaj: Mustafa İŞERİ / KAHTA BEYAN

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr