• BIST 86.796
 • Altın 248,807
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414
 • İstanbul 20 °C
 • Adıyaman 18 °C
 • Ankara 12 °C

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Uzm. Dr. İlyas Öner İle Röportaj

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Uzm. Dr. İlyas Öner İle Röportaj

 25. Dönem Milletvekilliği için  Aday Adaylığı başvuruları devam ediyor. AK Parti  Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Uzm. Dr. R. İlyas Öner ile sıcak ve samimi bir ortamda geçen milletvekili olursa hayata geçirmeyi planladığı projeleri hakkında konuştuğumuz Uzm. Dr. R. İlyas Öner röportajını sunuyoruz.

               
Yaşantısında, eğitiminde ve kariyer yapmasında büyük engellerle karşılaştığını belirten Uzm. Dr. R. İlyas Öner, içindeki tüm olumsuz birikintilerini dışa vurmak için siyasete öğrencilik yıllarından beri hep sıcak baktığını vurguladı. Bu nedenle 2001’de AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar tüm kalbiyle tüm desteğiyle AK Parti ile özdeşleştiğini söyledi.
               
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, denilir. sayın öner sizde 2006-2014 yılından bu yana kahta devlet hastanesinde başhekimlik görevini yürüttünüz. Bu süre zarfından hastanede yaptğınız köklü değişim ve dönüşümlerle halkın teveccühünü kazandınız.
               
HASTANEDEKİ BU DÖNÜŞÜMLERLE İLGİLİ YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALAR NELEREDİR?
               
En önemli katkım sanırım kurumsal kimliğin kazandırılması olmuştur. Bir işletmenin yönetiminde olmazsa olmazların başında kurumsal kimlik ve işleyişte profesyonellik gelir.İş gücünün verimli ve etkin kullanımı ile verilen hizmetin kalitesinin arttırılması esastır. Kahta Devlet Hastanesinin de son 5-6 yıldır Sağlık Bakanlığı Hizmet Kalite standartlarında Adıyaman ilinin ve bölge hastanelerimizin içinde sürekli birinciliğini devam ettirmesi bunun en önemli göstergesidir.
               
Bir diğer husus bence MR hariç bütün teknik donanımımn kazandırılmasıdır.Yani modern teşhis ve tedavi hizmet areaçlarının sağlanmasıdır.Digital röntgen,Bilgisayarlı Tomografi,DEXA cihazı,panoramik diş röntgeni,her türlü ameliyathane ekipmanı,modern doopler ultrason cihazları,Ekokardiografi cihazı gibi sayısız modern cihazlar hastanemize kazandırılmıştır.Tek eksiğimiz olam MR cihazı da inşallah bu sene hizmete girecektir.Tabiki şunu da unutmamak gerekir ki tüm bu hizmetler Ak parti iktidarının kazanımları olup bizler burada kaynak yönetim sisteminin verimli işletilmesi ile ve kazanımda rol alarak katkı sağlamışızdır.
               
Belki de Kahta Devlet Hastanesinin en büyük devrimleri arasında bir çok branşta ameliyatların yapılmasına olanak sağlayan ameliyathane hizmetleri ile yoğun bakım hizmetlerinin kurulmasıdır. Ki burada kalp hastalarımız için Koroner yoğun bakım hizmetinin ayrı verilmesi ile 10 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesinin yanı sıra , modern yenidoğan yoğun bakım hizmetlerinin verilmesi takdire şayan niteliktedir.Bu vesileyle bugün Adıyaman il merkezine ve il dışına sevk sayısımız önemsenmeyecek dercede azalmıştır.
               
Otelcilik hizmetleri açısından 5 yıldız konforunun sağlanması bakanlığımızca da tescillenmiştir. Yatan hasta servslerimiz iftihar edeceğimiz bir duruma gelmştir.
               
10 ünite ile her türlü tedavi hizmetinin verildiği diş ünitemiz görülmeye değer bir durumdadır.Diyaliz hizmetleri açısından çok ileri bir durumdayız. Daha burada sayamayacağım kadar bir çok yeniliğin hastanemize kazandırılmasında vesile olduğumuz için gururluyum. Hastane yönetim hizmetleri olarak Adıyaman il yöneticileri arasında en yüksek nota sahip olan yönetici olmam da bunu destekleyen bir argümandır.
               
Belirttiğim tüm bu hizmetler Ak Parti iktidarının yeni Türkiye vizyonunun bir eseri olup bizler bunları sağlamada ve organizasyonda hünerlerimiz ile diğer hastanelerin ve kurumların önüne geçtiğimiz düşünmekteyim.
               
NEDEN SİYASET NEDEN ADAY OLDUNUZ?
               
ÖNER:  Neden ben, -neden siyaset, neden AK Parti, bu güzel bir soru. Bakınız, ben, İmam- Hatip kökenli birisiyim. Bu nedenle de yaşantımda, eğitimimde ve kariyer yapmamda büyük engellerle karşılaştım. İçimdeki bu olumsuz birikintilerimi dışa vurmak için siyasete öğrencilik yıllarımdan beri hep sıcak baktım. Bu nedenle 2001’de AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar tüm kalbimle tüm desteğimle AK Parti ile özdeşleştim. Çünkü  AK Parti’nin. Siyaseti, doğru bir lider öncülüğünde ve doğru ilkeler doğrultusunda yaptığına inandım. Partinin 2002’den beri başarıyla yürüttüğü bütün çalışmaları takdirle karşılıyorum. Ak Parti'nin düşünce dünyamıza hitap etmesi, manevi dünyamızı kucaklaması tabii ki bundaki en önemli etmendir. Müslümanların medeniyetin yeniden inşasında kendilerine özgüvenini sağlayan ve bunu pratize eden bir parti var karşımızda. Rehavet içine  ve vurdumduymaz olan İslam dünyasında adeta bir intifada gibi yüreklerimiz ve zihinlerimizi harekete geçiren bir ak Parti ve Ak kadro var. Bugün geri kalmışlığımızn esas sebeplerinin inancımızdan uzak kalmamıza bağlı olduğunu, bilimde , sanayide, fikir dünyasında, soyal hayatta ve ekonomide ciddi bir hamle ile İslam medeniyetinin şahlanmasınını gerçekleştirebileceğimiz savunan ve gözterebilen bir ak parti var. Allah’ın Müslüman yöneticilere taşıdıkları toplumsal sorumluluğun ciddiyetini hatırlatan bir Ak Parti var. Kısacası gerek milletimiz gerekse de diğer İslam coğrafyasındaki kardeşlerimize medeniyetin yeniden inşasında ciddi sorumluluk alan bir parti olduğunu görmem ve bunun düşünnce ve inanç dünyamla uyuşmasına şahit olmam ,Ak parti kadroları içinde hayır yarışında, sorumluluk yüklenmesinde  Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu gibi medarı iftiharlarımızın öncülüğünde  elimi taşın altına koymayı ve bu emaneti yüklenmeyi İslami ve insani bir görev bildiğim için Ak Parti kadroları içinde mücadelye devam etmeliyim dedim. Bundan sonra da bu başarılarda çorbada tuzum olsun misali yer almak için Ak Parti diyorum. Bana bir görev verilirse Ülkeme, milletvekili olarak en iyi AK Parti’de hizmet edeceğime inandığım için, Ak Parti diyorum.
               
Beni tanıyanlar İmam hatip lisesini okuduğum dönemlerden bu yana islami okumalar ile büyüdüğümü bilirler. Kültürel gelişimimi üniversite hayatım boyunca ve bugüne kadar hiç aksatmadım. Modern dünyayı ve düşünceleri tanımada aldığım yol, öz değerlerimizin inşasında sahip olduğumuz inancı tanımada yaptığım okumalar beni bugüne taşımış, ve bu da  bugüne ulaşmamda ana etken olan dinamiklere bir vefa borcu ve yeni nesil inşasına katkı sağlama sorumluluğu içinde siyasi hayata girmeye karar vermemde etkili olmuştur diyebilirim
               
ADAY ADAYLIĞINA NASIL KARAR VERDİNİZ?
               
ÖNER:  Geçmişten bugüne kadar çok değerli çalışma arkadaşlarım var. Bu arkadaşlarımın teveccühü neticesinde onları kıramayarak memleketim olan Adıyaman’a ve ülkeme hizmet etmek için, Siyasette de AK  Parti’den aday adayı olmaya karar verdim. Özellikle bir çok sivil toplum kuruluşunun ve önde gelen ilçemiz ve ilimiz kanat önderlerinin beni teşviki , siyasetin temsiliyet noktasında olması gereken yere benim de katkılarımın olabileceklerini vurgulamaları ve çevre ilçeler de dahil halkımızın beni bu arnada görme arzularının tarafıma iletilmesi ilekurulduğu günden beri samimi bir savunucusu olduğum  Ak Parti'nin kadroları arasında siyasete karar verdim. Tabiki bundaki en büyük etmenin az önce de bahsettiğim gibi düşünce ve ruh dünyamızda AK Partinin bıraktığı izlerin ve uyuşmanın önemli bir aktör olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.
               
ADAY OLUR VE SEÇİLİRSENİZ DÜŞÜNCELERİNİZİ ŞİMDİDEN AÇIKLAR MISINIZ?
               
ÖNER:  Dünya hızlı bir biçimde yeniden şekilleniyor. Bu süreçte, AK Parti’nin ülkemizi ve milletimizi daha yükseklere çıkaracağına gönülden inanıyorum. Bu Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurucu meclis gibi çalışacağını biliyorum. Allah kısmet ederse ve bana görev verilirse birikmiş olan tüm bilgi, donanınım ve tüm enerjimi Adıyaman ve ülkemiz için harcayacağım. Özellikle paralel örgütlenme ile belirgin bir mücadele dahil, anayasanın yeniden yorumlanması ve teşekkülünde, çözüm sürecinin İslami bir anlayışla olgunluğa ve sonuca ulaştırılmasında, toplum merkezli siyaset anlayışının geliştirilmesinde ve merkez ile çevrenin yani milletin nabzının sinonim (eş) atmasında ciddi roller üstlenmeyi düşünüyorum. Özellikle islamın evrensel kardeşlik ilkelerinin yerleştirilmesi ve kısır modern millet anlayışının ortadan kaldırılması ile hükümetimizin bugüne kadar getirdiği çözüm sürecine katkı ile “Müslüman, müslümanın elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir” anlayışı ile bütün paralel örgütlenmelerle mücadeleye canı gönülden destek ile kendimi ispatlayacağımı düşünüyorum. Belki de somut olarak sosyal anlamlı projelerin, toplumsal ve sosyal kalkınmanın temel dinamiklerini harekete geçirmede ciddi bir ivme kazandıracağımı düşünüyoru. Özellikle medeniyet havzasının en önemli ayaklarından biri olan GAP projesinin Adıyaman iline yansıyan kısmının geliştirilmesinde, yer altı ve yer üstü kaynaklarının üretim amaçlı ve işletim odaklı ilimize kazandırılmasında, turistik merkezlerimizin cazibe merkezi ve ilimize görülebilir bir ekonomik kaynak olmasını sağlamada, istihdama yönelik ise sadece montaj değil üretici sanayinin geliştirilmesi ve sanayici için bir cazibe merkezi oluşturulmasında gerekli kıstasların sağlanması ile taşeron odaklı çözümden kurtulunmasını sağlamayı amaçlamaktayım. Gençlerimizin sosyal amaçlı projeler ve eğitim desteği gibi kişiliğin sağlıklı oluşturulmasına yönelik uygulamaların hayata geçirilmesini sağlayarak kontrolsüz güç ve rotasız bir geminin mürettebatı olmalarından kurtaracak gerek manevi gereksede modern eğitim araçalrını hayata geçirmeyi planlıyorum. Siz de biliyorsunuz ki okuyan ve sorgulayan bir toplumun inşasının temelleri bu yaş diliminde sağlıklı atılırsa medeniyet tasavvurumuz güçlü kadrolarını üretebilecektir:
               
ADIYAMAN’IN HAK ETTİĞİ KALKINMA HAMLESİNİ YAPACAĞINA GERÇEKTEN İNANIYOR MUSUNUZ?
               
ÖNER:  Adıyaman'ın tarihi, kültürel zenginlikleri, yer altı, yer üstü zenginlik kaynakları ve coğrafi konumu ile hem Batı’nın hem Doğu'nun  gözdesi ve en önemli bir merkezi olacak durumundadır. Adıyaman için çaba harcayacağım. Bakınız Adıyaman’da dünyanın en büyük mermer rezervleri var. Petrol var, su var, baraj var, elektrik var, dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağı var, tarihi zenginlikleri var, inanç turizmi var, kısacası Adıyaman’da yok yoktur. Ama üzülerek söylemek istiyorum ki; Adıyamanlılar dört mevsim il dışında ırgatlık yapıyor.
               
Yakın çevrem her ortamda Adıyaman ile ilgili bir konu açılınca, yani konu Adıyaman olunca “Hoca Bilir” derler. Doğrudur, Adıyaman'da  yaşayan, Adıyamanlı bir aydın ve bir hizmet insanı olarak Adıyaman'ın sorunlarını ve bu sorunların nasıl çözüleceğini iyi biliyorum.  Ben ve uzman arkadaşlarım uzun zamandır bu konuda çalışıyoruz. Yakında Adıyaman'ın  gelecek vizyonuyla ilgili yaptığımız projeleri sizlerle paylaşacağım. Sizlerin desteği ile Adıyaman'ın hak ettiği genel ve yerel yönetim hizmetlerinden eksiksiz bir şekilde yararlanması için çok çalışacağım. Tüm bilgi ve birikimimi sonuna kadar kullanacağım. Adıyaman ile ilgili kararları Adıyaman'da yaşayanlarla birlikte alacağım. Sizi etkileyecek projeleri sizlerle birlikte seçeceğim.
               
ADIYAMAN’IN KALKINMADA HAMLE YAPABİLECEĞİNE İNANIYOR MUSUNUZ?
               
ÖNER:  Adıyaman, yerel yönetimi, merkezi hükümeti ve özel sektör yatırımları ile yepyeni projelerin hayata geçeceği Türkiye’nin çağdaş kenti olabileceğine inanıyorum. Adıyaman, sahip olduğu potansiyeli ile Güneydoğu'da Doğu'da ve Batıda örnek gösterilecek bir kenti olabilir. Adıyaman’ın sahip olduğu zenginliklerini tüm Adıyamanlılara sunmanın zamanı gelmiştir.
               
Şimdi, ulaşımdan altyapıya, kentsel dönüşümden, kültürel yatırımlara, yer altı yer üstü zenginlik kaynaklarından sulu tarıma, sosyal politikalardan turizm ve çevre yatırımlarına kadar modern şehircilik anlayışını hayata geçirme zamanıdır Şimdi İstanbul, Bursa, Kayseri, Şanlıurfa, Gaziantep  gibi örnek gösterilen yerel yönetim anlayışı ve hizmetleri ile Adıyaman'ı buluşturma zamanıdır. Şimdi Adıyaman'da değişim zamanıdır.
               
MEVCUT HÜKÜMETİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?
               
ÖNER:  Adalet ve kalkınma partisi kurulduğu tarihten itibaren, kısa sürede iktidara yürümüş ve yaklaşık 13-14 yıllık iktidarı döneminde, Türkiye uçurumun kenarından kurtarılarak, Avrupa’nın birçok ülkesini kıskandıracak düzeye ulaşmıştır. Ben yaklaşık 25 yıldır öğrencilik geçmişimden tutun da, uzman doktorluk yaptığım zaman zarfında Kahta ve tüm ilçelerinin, köylerinin ki bu 200 bin kişiye tekabül ediyor, hemen hemen herkesle bire bir ilişki içinde olduğum için Adıyaman halkını, Türkiye siyasetini, Türkiye’yi çok iyi biliyorum…
Tabi bu dönem içersinde çok sayıda Genel seçim ve yerel seçimleri de başhekim olarak yaşamış birisiyim. Doğrusunu söylemek gerekirse, AK Parti iktidarından önce her seçim döneminde yapılan vaatleri, verilen sözleri hep gördük, duyduk. Ancak, daha sonra bu verilen sözlerin birçoğunun yerine getirilmediğini Ankara'ya meclise giden bir çok Milletvekili arkadaşlarımızın kısır döngü içersinde eridiği, hatta zaman zaman yapılan anketlerde Halkın milletvekillerinin isimlerini sayamadığı dönemleri gördük.
               
Konuşmamın ilk ksımlarında belirttiğim gibi Ak Partinin sahip olduğu ve taşıdığı misyon evrensel bir misyon. Bakış açısı insan ve millet odaklı.Çıkış noktası islami referanslı ve modern bilim destekli. Algı dünyası hep gelişme ve ilerleme endeksli. Hedefleri hep yenileyici ve dönüştürücü. Kısacası artık Ak Parti bir okul olmuş.Kundaktaki bir bebeği kundağından kurtararak özgürlüğe kavuşturmuş, sendelemelerden ,sürünmelerden yürüyen bir çocuk haline gelmesini sağlamış, koşan bir toplum olma yolunda adım attıtmaya başlamış.İnanıyorum ki uzun mesafe koşusuna bizleri çıkaracak ve bitmez tükenmez azim ile ilahi sorumluluklarımızı yerine getirmemizde,emaneti yüklenmemizde sürekli taşıyıcı bir rol üstlenecektir.
               
Şu an da Allah’ a şükür hükümetimiz emin adımlarla,tökezlemeden ,iç ve dış paralel mihraklara takılmadan,evrensel misyonunundan sapmadan, güçlü bir Türkiye inşasında bıkmadan ,usanmadan yol almaktadır. Benim gayem de modern dünyanın modern yüzüne kavuşmaya çalışan ancak değerlerine ve ilkelerine bağlı olmaktan vazgeçmeyen Türkiye ve dünya tasavvuruna ilimizin de kavuşmasını sağlamaktır.
               
NEDEN BAŞKA PARTİDEN ADAY OLMADINIZ?
               
ÖNER:  Peki ben neden AK Partiden milletvekili aday adayı oldum. Öncelikle ben bu partinin kurulduğu günden beri içerisindeyim, AK  Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu' un duruşunu, tavrını, yurt dışı gezilerinde dik duruşunu, kendisine olan güveni ve Türkiye için yapmış oldukları hizmetler beni son derece etkilemiştir. Bu nedenle 2001 yılından beri AK Parti düşünce ve anlayışı taşıyan biri olarak her platformda bu partili olduğumu beyan ettim.
               
Kendimi bildim bileli, bu şehrin sorunları ile boğuştuk. Hem bir aydın hem bir doktor olarak toplumla iç içe olduğumuz için sorunların ne olduğunu en iyi bizler biliyoruz. Biz 2001'den beri AK Partinin rozetini yüreklerimize taktık. Memur olmamıza rağmen her zaman taraf olduk. Bu partinin bir ferdi olmaktan da gurur duyuyorum. Ben AK Parti’nin aday adayı olurken iyi bir taş olmak üzere başvurumu yaptım. Partimiz bize bu bayrağı Adıyaman'ın gönderinde dalgalandırmaya devam ettirmemiz için nerede görev verirse orada görevimizi en iyi şekilde yaparız.
               
ADAYLIK VERİLİRSE PARTİYE KATKINIZ NE OLACAKTIR?
               
ÖNER:   Sırtımda akıtılmamış bir damla ter bırakmayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Kaldı ki geçmişte Sayın Cumhurbaşkanımız, “bir tane fazla oyu kiminle alırsak adayımız o olacak” demişti. Ben Allah’ın izniyle partime çok iyi oy getiririm. Bunu nerden biliyorum; çünkü ben Adıyamanlıyım. Adıyaman'ı karış karış, sokak sokak, adım adım bilirim. Kimin nerede ne sorunu var, beklentileri nedir hepsini çok iyi bilirim. Dolayısıyla arkamızda kitleler var bunun için adaylığı alacağımı düşünüyorum. Oldu ya büyüklerimiz adaylığı bize vermeyip ve “sen bir nefer olarak devam et” dediler. Aynı özveriyle, aynı şevkle AK Parti’nin bayrağını önce Adıyaman’da, sonra ilçe ve köylerinde ve sonra da tüm Türkiye’ye dikmek için elimden gelen her şeyi yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.
               
BRANŞINIZDA İYİ BİR DOKTORSUNUZ, MİLLETVEKİLİ OLURSANIZ NE YAPACAKSINIZ?
               
ÖNER: Ben Adıyaman'da  doğdum ve büyüdüm. Bu şehrin bir evladıyım. Yıllarımı bu şehre verdim. Her şeyimiz bu şehirde. Ekmeğimizi de bu şehirden yiyoruz. Artık benim de daha etkili, daha yetkili bir mercide bu şehre hizmet etmem gerektiğine inandığım için Milletvekili aday adayı oldum. Artık bana ortam ve konferanslarda Adıyaman'ın  sorunlarını anlatmak veya bunları ilgililere sormak yeterli gelmedi…Bu işin en aktif yeri neresidir? Elbette ki Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Adıyaman’ımıza en güzel hizmetleri burada getirmeyi sağlayabiliriz.
               
Adıyaman'ın  önemli sorunlarını, çözümleri ile birlikte hazırlayıp, takip etmek gerekiyor.İşte ben bunları yapacağıma söz veriyorum. Ben iş adamı değilim, müteahhit de değilim, Ticaretle de uğraşmıyorum. Benim mesleğim şu an doktorluk. Kısmet olur meclise girdiğim takdirde, benim işim sadece vekillik olacaktır. Yani sizlerin, halkımızın Vekilliğini yapmış olacağım. Sorunlarımızı, meselelerimizi hep gündeme getirip onları diğer milletvekili arkadaşlarımızla birlikte çözmenin gayreti içersinde olacağım.
               
Şunu da ifade edeyim. Ben bu toplumun mevcut aktif yaşantısın içinde yaşayan ve çıkan biri olarak sadece Adıyaman Merkezin değil, Kahta’nın, Sincik’in,Gölbaşının, Besni’nin, Samsat’ın, Gerger’in, Çelikhan’ın ve Tut’un sorunlarını yerinde görerek, kendi içinde ve özelinde değerlendirerek,çözümlerini daha da yerelleştirerek, daha yakından ilgilenen bir vekil olacağım. Bu memleketi ilçeleri, köyleri ve beldeleri ile birlikte bütün olarak değerlendirmek gerekiyor.
               
BİR AK PARTİLİ OLARAK HEDEFLERİNİZ NELERDİR?
               
ÖNER:  Türkiye'de büyük bir dönüşüm hamlesi başlatan AK Parti'nin yeni dönemdeki hedeflerinin en başında modern ve yaşanabilir şehirler inşa etmek yer alıyor. Bu açıdan AK Kadrolar 2015  genel Seçimlerinde bu vizyon ile hareket edecek ve Türkiye'deki köklü değişimin ardından kentlerimizde de imar ve şehircilik anlamında adeta bir reform gerçekleştirecektir.

Bu reformu Adıyaman’ımıza  yansıtmak, Adıyaman’ımıza, ilçelerimize, köy ve beldelerimize kadar ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha yaşanabilir bir kente dönüştürmek için milletvekili aday Adayı oldum.
               
AK Parti’mizin siyaset anlayışının merkezinde yer alan "Halka Hizmet Hakk'a Hizmet Etmektir" şiarından hareketle ilçemizin refahı, kalkınması ve hak ettiği yere gelebilmesi için, hizmete hazırım. Yaşanabilir bir Çevre ve ve Adıyaman’ın Marka bir şehir olabilmek adına Yeni Adıyaman sloganı ile her şeyin hayırlısı diyorum. Ümmetin dertleriyle dertlenen, Rabbimizin bizlere yüklediği emanetin farkında olan, ilahi sorgu gününe yüzü ak çıkabilen ,toplumdan aldığım sorumluluk yükünün gereğini tekrar topluma en iyi şekilde verebilen bir vekil olmak için çıktığım bu yolda destek ve dualarınızı esirgememenizi diliyor,teşekkür ediyorum.
               
İLYAS ÖNER KİMDİR?
               
ÖNER: 1976 yılında Adıyaman ili Kahta ilçesinde doğdum. İlköğrenimini Kahta Atatürk ilkokulunda, Orta ve Lise öğrenimini Kahta İmam Hatip Lisesinde birincilikle tamamladım. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2005 yılında İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde İç Hastalıkları dalında uzmanlık eğitimimi tamamladım.
               
2006 yılında Adıyaman ili Kahta ilçesinde İç Hastalıkları uzmanı olarak göreve başladım. Aynı yıl Kâhta Devlet Hastanesi Başhekimi ve Kahta İlçe Sağlık Grup Başkanlığı görevine atandım. 2012 yılına kadar Kahta İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ve Kahta Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini birlikte yürüttüm. 2012 yılında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun kurulmasıyla birlikte Kahta Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi olarak atandığım görevine halen devam etmekteyim.
               
2008 ve 2009 yıllarında Çukurova Sağlık Gazetesi tarafından “Yılın Başhekimi” ve 2010 yılında SAYED tarafından Türkiye Genelinde “Yılın Başhekimi Dalında İlk On Derecesi” ödüllerini aldım. 2009 yılında Kahta İlçesinde “İnsan Haklarına En Saygılı Kurum Yöneticisi” ve 2012 yılında Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Yılın Sağlık Personeli” olarak seçilmenin yanı sıra, Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte bağlı olduğu mülki amirliklerce de çok sayıda takdir ve teşekkür belgesi ile ödüllendirildim.
               
Adıyaman’ın tanınan Özsayın Ailesinin kızı Adıyaman Devlet Hastanesi Eczacılarından Zehra Özsayın Öner ile Evli olup bir çocuk babasıyım. İyi derecede İngilizce ve Kürtçe, orta derecede Arapça biliyorum.
Röportaj: Mustafa İşeri / KAHTA BEYAN
 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr