• BIST 92.967
 • Altın 194,964
 • Dolar 4,7402
 • Euro 5,4995
 • İstanbul 26 °C
 • Adıyaman 30 °C
 • Ankara 27 °C

Ak Partinin Son Mitingi

Ak Partinin Son Mitingi
Ak Parti Seçim Karargahı önünde düzenlenen mitinge, Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milletvekili Mehmet Metiner,Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Toprak, Akıncılar Belediye Başkan Adayı İsmet Çetinkaya katıldı.
Kalabalık kitle mitingi Atatürk ilkokuluna yakın yerde kurulan dev ekrandan izledi.
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı görülen, zaman zaman bayılmaların yaşandığı ve  sık sık kayıp çocuk çocukların anonsunun yapıldığı miting,H.Tevfik Hoca Efendi’nin Zafer Duasını okuması ile başladı.Mitinge katılan binlerce kişi yapılan Dua’ ya amin diyerek dua ya katıldı.
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI AKEL KONUŞMASINA "EY SEVGİLİ" DİYE BAŞLADI
 
AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel konuşmasına Sezai Karakokuç’un Ey Sevgili şiirini okuyarak başladı. Başkan Akel: "Sevgili Kâhtalılar, Kâhta’mızın yiğit insanları, mert insanları, yürekli insanları,kıymetli bacılarım, sevgili çocuklar, bu geceki demokrasi şölenimize hoş geldiniz. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.
Değerli kardeşlerim çok zor zamanlardan geçiyoruz. Bu yüzden ne maceralar atlattık. İnşallah bu badireyi de atlatacağız. Bu fitneyi de atlatacağız. Sizler yanımızda olduğunuz sürece, bizim aşamayacağımız zorluk yok. Biz yola çıkarken 3 şeyi kaldıracağız dedik. Birincisi yolsuzluk, iki yoksulluğu ortadan kaldıracağız. Yasakları ortadan kaldıracağız.  Yolsuzlukları ortadan kaldırdık mı, mafyayı ortadan kaldırdık mı? Yoksulluğu ortadan kaldıracağız dedik. Bakınız değerli kardeşlerim gayri milli safi hesabımız 230 milyar dolardı. Hamd olsun bugün 850 milyar dolar.
Ve biz iktidara geldiğimizde yasaklar vardı. Ana dilinizi konuşamıyordunuz. Bugün 24 saat yayın yapan trt6’nız var. Dilinizi her yerde özgürce konuşabiliyordunuz. Askeri veraset vardı. Buna sizin verdiğiniz destekle son verdik. Sözlerime burada söz verirken Abdurrahman toprağı size emanet ediyorum" şeklinde konuştu.
Yapılan Zafer Duasının ardında mikrofona gelen Ak Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Toprak, konuşmasına Şiir okuyarak başladı.
BAŞKAN ADAYI TOPRAK KONUŞMASINDA FESTİVALLERE DEĞİNDİ
 
Belediye Başkan Adayı Toprak:"Pazar günü Kahta için tarihi bir gün. Hep birlikte Pazar günü Kahta’da tarih yazmaya var mıyız? Sayın Gurup Başkan Vekilim, Sayın Vekillerim Kahta tarih yazmaya hazır. Sayın Başbakan’ım Kahta tarih yazmaya hazır.
Sevgili kardeşlerim: İnşallah 30 Mart’tan sonra Milletvekillerimizin ve Başbakan’ımızın desteği ile çok güzel hizmetlere imza atacağımıza söz veriyoruz. Çünkü sizler hizmetlerin en güzeline layıksınız. Çünkü sizerler herşeyin en güzeline layıksınız. İnanınki Kâhta, Gerger, Sincik, Samsat ve Adıyaman’ın insanları, dünyanın neresine gitmişlerse gurur kaynağı olmuşlar. Çünkü sizler samimisiniz, ama bugüne kadar sizi aldatmışlar. Ama 30 Marttan sonra inşallah geceli gündüzlü çalışacağımıza söz veriyoruz.
"KAHTAYI TURİZM ŞEHRİ YAPACAĞIZ"
İnşallah 30 Mart’tan sonra Kahta’yı bir turizm şehri  yapacağız. Bununla ilgili üç festival projemiz var. Birincisi Komagene Festivali. İkincisi Nar Festivali. Üçüncüsü ise Çiğ Köfte Festivali. İnşallah düzenleyeceğimiz bu üç festival ile Kahta’yı dünyaya tanıtacağız.
Bizler dün dündür, bugün bugündür diyenlerden değiliz. Bizim projelerimiz hazır. Kahta projelerle bizimle tanıştı. Bizler sizlerin evlatlarıyız. İşte halkın evlatları burada. Bizler rahmetli Menderes’lerin rahmetli Özalların, rahmetli Erbakan Hocaların ve dünya lideri Başbakan’ımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşleriyiz ve manevi evlatlarıyız.
İnşallah 30 Mart’tan sonra 3 adet tam donanımlı park yapacağız. Bu parklarımız siz hanım kardeşlerimize ve çocuklarımıza yönelik olacak. İnşallah il dışında bulunan manevi değerlerimizin bulunduğu makamlara hanım kardeşlerimizi ziyaretlerini yapması için kendilerine araç tahsis edeceğiz. Tüm masraflarını da  yine bizler karşılayacağız. Yaşlılarımıza her türlü imkanı sunacağız. Onların rahat etmesi için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız inşallah.
"ALO HASTANE HATTI KURACAĞIZ"
Yine belediyemiz bünyesinde Alo Hastane hattı kuracağız. Belediyemizin önünde 24 saat kesintisiz araç bulunacak. Hastası olan fakir kardeşlerimizi hastaneye götürüp tedavileri bittikten sonra evlerine bırakacak. 60 yaş üstü  bütün yaşlı insanlarımızı ücretsiz olarak taşıyacağız. Fakir kardeşlerimize  bütün şehir içi minibüsler bedava olacak, onları bedava taşıyacak. Sizlerin mutluluğu için yeniden bir Kahta inşa edeceğiz inşallah. Ve Kahta’mızı beş bölgeye ayıracağız. Her bölgede en az 10’ar proje uygulayıp hepinizin mutluluğu için çalışacağız. Muhteşem bir Kâhta yapacağız inşallah.
Sizler bu akşam bu zafer ve şerefi bizlere verdiniz. Bizi mutlu ettiniz. Sizlere hizmet etmeyen namerttir. Sizleri memnun etmeyen namerttir. Sizlere söz veriyoruz. Sizleri mutlu etmek için milletvekilleri ile birlikte tüm imkanlarımızı sizler için Kahta’mız için seferber edeceğiz’’dedi.
MİLLETVEKİLİ METİNER:" PAZAR GÜNÜ AK BİR DEVRİM GERÇEKLEŞECEK"
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner:"Kahta’da Pazar günü Ak bir devrim gerçekleşecek. Bu devrimi siz Ak gençlerimiz, Ak Kadınlarımız, Ak insanlarımız, sizler gerçekleştireceksiniz. Sizler Kahta’da yeni bir dönem, yeni bir tarih başlatacaksınız. Gelin bunu hep birlikte yapalım. Bu şeref hepimizin olsun, hepimize ait olsun.
Fazla bir şey konuşmaya gerek yok. Sizler bu akşam  varlığınızla konuşuyorsunuz. Aslında bizlerin bu akşam sadece seyretmemiz gerekiyordu. İşte Kahta burada. Kahta’lılar kararını vermiş durumdalar.
Ben bu akşam ben sadece sizlerden bir ricada bulunacağım. 17 Aralıktan bu yana Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin nasıl alaşağı edilmek istendiğini  görüyorsunuz değilmi? Her türlü çirkefliği ve her türlü rezilliği yapıyorlar. Onların bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Allah onların hesabını başlarına geçirecektir. Kılıçdaroğlu ve Pensilvanya'daki Şeyh’ini 30 Mart Pazar günü sandığa gömeceksiniz inşallah.
Pensilvanya’nın buradaki imamlarından bir tanesinin 'ben Kılıçdaroğlunu dinlediğimde sanki Kuran-ı Kerim dinliyorum' dediğini biliyorsunuz. Pensilvanşa’nın buradaki imamları, tetikçileri sizlere sesleniyorum; Kahta başka bir yere benzemez. Haddinizi bilin.Yoksa size haddinizi bildiririz.
Biz Başbakanımız için  dua ediyoruz. Diyoruzki;Ya Rabbi, sen ömrümüzden al ona ver diyoruz. Çünkü Türkiye’nin, Ortadoğu’nun, İslam Dünyasının Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere ihtiyacı var. Bu meydanlarda, biat ise biat, itiat ise itaat dediğimizde, dudak büküyorlardı. Evet, bir kez daha söylüyoruz. Bat ise biat, itaat ise itaat. Ölümüne Başbakanımızın arkasındayız ölümüne" ifadelerine yer verdi.
  
GRUP BAŞKAN VEKİLİ AHMET AYDIN, M. AKİF'İN ŞİİRİNİ OKUDU
"İyi ki varsın Kahta. Sizinle gurur duymamak mümkün mü Kahta? Gecemiz, gazamız, zaferimiz  mübarek olsun. Kahta’mızla hep gurur duyduk. Bu akşam daha fazla gurur duyuyoruz. Gördüğümüz bu muhteşem tablo karşısında sizlerle gurur duymamak mümkün mü?
Gözleri olup görmeyenler, kulakları olup duymayanlar gelsinler Kahta’nın yiğit insanların görsünler ve seslerine kulak versinler. Sizler Kahta’da tarih yazmaya, zaferinizi ilan etmeye bu akşam karar verdiğinizi belli ettiniz.
Değerli kardeşlerim: Bazı parti genel başkanlarının oluşturamadığı kalabalığı bu akşam Kahta’da oluşturdunuz. Burada fotomontaj var mı? Burada photoshop var mı? Burada bunlar yok. Ama bu akşam bu kalabalığı gören birileri şok üstüne şok geçirecek. Bu akşam bu tablo karşısında duygulanmamak mümkün değil. Alanlara sığmayan bir Kahta coşkusu var. Balkonlara taşınan canım kardeşlerim var. Bu Kahta’ya bu güzel insanlara hizmet yapılmaz mı?
Sevgili kardeşlerim;Tan ağırmak üzere. Şafak söküyor. Zafere iki gün kaldı. Zafer, inananlarla beraberdir. Zafer, bizlerle beraberdir inşallah. Sizleri buraya zorla getiren mi oldu? Buraya gelmeniz için para ya da altın veren mi oldu? İşte farkımız bu bizim. Eğer bu halkın gönlünde taht kurmadıysanız, eğer ki insanların gönlünün fethedememişseniz, bunu zorla yapamazsınız ve siyaset yapmanızın da bir gereği yok.
Sizlerle bu buluşmamızı sağlayan İlçe Teşkilatı’mıza, Kadın ve Gençlik Kolları’mıza teşekkür ediyorum. Sizlerin gözlerinizdeki bu ışıltı, bu heyecan, bu coşku Pazar gün sandıkları patlatacaktır.
Değerli hemşerilerim; Derler ya, içim yanıyor, derdim büyük diye. İşte benim derdim, sizin derdiniz. Sizin derdiniz, bizim derdimiz. Bu gönül elçileri bu hizmetkarlar sizin için burada. Mevki, makam, şan-şöhrette yok gözümüz. Bizler insanlığa hizmet etmek için varız.
Değerli kardeşlerim; Olay yerel seçim meselesi değil. Olay, büyük bir olay. Olay milletimizin geleceğini belirleyeceği bir olay. 30 Mart kendi geleceğimizin oylanacağı bir gündür. 30 Mart eski Türkiye-yeni Türkiye mücadelesidir, 30 Mart eski Kahta-yeni Kahta mücadelesidir.
Değerli kardeşlerim; 30 Mart günü kendi kaderimize oy vereceğiz. Pazar günü Türkiye düşmanları ile Türkiye sevdalılarının yarışacağı gün olacaktır. Ak Parti gönüllüleri aynı zamanda Türkiye sevdalılarıdır.
Bu akşam görmüş olduğumuz manzarada Kahta, tarihi bir mesaj veriyor. Kahta bugün namus bildiği milli iradeye sahip çıkıyor. Kahta bu akşam kendi geleceğine yaşadığı kentin geleceğine Kahta’nın geleceğine sahip çıkıyor.
İnşallah şimdiden Belediye Başkanı olarak gördüğümüz sayın Abdurrahman Toprak bu akşam hayata geçireceği bazı projeler hakkında bilgi verdi. Biz de diyoruz ki bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bakın, 11 yıl önce Kahta’da Küçük Sanayi Sitesi var mıydı? Havaalanı’nın durumu böyle miydi? Kahta’da OSB var mıydı? Kahta-Adıyaman arası yol böyle miydi? 150 yataklı hastane var mıydı? Göçeri Devlet Hastanesi var mıydı? Kahta Gençlik Merkezi var mıydı? Kahta Adalet Sarayı var mıydı? Yoktu, değil mi?
Bakın değerli kardeşlerim. İktidarın gücünü arkasına alamayan bir Belediye,başarılı olabilir mi? İnşallah 30 Mart’tan sonra milletvekilleriniz olarak sizlere hizmet etmek için şimdiden kendisini Belediye Başkanı olarak gördüğümüz sayın Abdurrahman Toprak’ın yanında ve yakınında olacağız.’’dedi. • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr