• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • İstanbul 29 °C
 • Adıyaman 35 °C
 • Ankara 31 °C

Arkadaş Yurduma Alçakları Uğratma, Sakın

Adem Ballı

Tarih 15 Temmuz 2016 ihanetin zirvesini gördük. Amerika’nın köpeği paralel yapı bütün gücüyle ülkeyi kan gölüne çevirmek için harekete geçti.

Fakat küfür güçlerinin şer odaklarının hesap etmediği bir şey vardı. Evet, bu milleti istikametten çıkarmak için doksan yıldır her türlü ahlaksız yollara tevessül ettiniz.

Ama nafile Çanakkale’nin direnişi Gaziantep’in direnişi Şanlıurfa‘nın direnişi bitmemişti. Yüreklerde kalan iman ile o mücahitlerin torunları şahlandı. Ecdadına ve onların mirasına yakışır bir şekilde küfre siper etti gövdesini…

Canını verdi, namusunu vermedi. Canını verdi vatanını vermedi. Canını verdi iradesini vermedi.

Rabbim nusret etti inayet etti… Amerika püskürtüldü. Avrupa püskürtüldü. Bilumum emperyalizm püskürtüldü…

Elhamdülillah…

Büyük bir badirenin ilk aşamasını atlattık. Elbette mücadele devam edecek. Her aşamada devam edecek. Ve etmelidir. Her musibetin bize bıraktığı mesajlar var. Bu mesajları iyice öğrenmemiz gerekmektedir.

Madde bir: Su uyur düşman uyumaz. Yaklaşık on dört senedir birçok darbe girişimine maruz kaldık. Ama işin ciddiyetine bir türlü vakıf olmadık. Ay ışığı, Yakamoz, Balyoz, 27 Nisan e muhtırası, 17-25 Aralık operasyonu, 7 Şubat MİT krizi, Kobani olayları, Gezi olayları vs. Bütün bunlar oldu ve her defasında milletin iradesine kast edildi. Fakat zihinlerimiz bunları savuşturulan küçük girişimler olarak algıladı.

Madde iki: Aslında tarih ne milletler mücadelesidir ne de sınıflar Hz Adem’den beri süre gelen tevhid inancıyla şirkin mücadelesidir. Bunun dışındaki görüşler ise, tevhit şirk mücadelesini insanlığın dikkatinden kaçırmak için emperyalizmin uydurmasıdır.

Evet, bunu bilhassa unutmamamız ıskalamamamız gerekiyor. Süregelen savaşın adı

TEVHİD ve ŞİRK…

Bugün şirkin saldırısına maruz kaldık. Çünkü şirkin hakkın ve hak taliplerinin ilerlemesine tahammülü yoktur. Bizler bunu bilmek düşmanı iyi tanıyamayız.

Parmak ayı gösterirken aya değil de parmağa bakarlar misali hep asıl hedefi ıskalarız.

Madde üç: Savaşın gerçek karakterini çözdükten sonra bilincin yeniden inşası için harekete geçmeliyiz. Evet doğum sancılıdır. Çektiğimiz sancılar ortadadır. Hamile bir annenin dengesiz beslenmesi kaldığına indirdiğine dikkat etmemesi neticesin de çocuk ölüde doğabilir.

Biz doğumun ölümle son bulmasını istemiyoruz. Bunun bir bilinçlenme cehd ve gayret hareketi başlatmamız gerekiyor.

İmanımızın içini arı, duru Kur’an ve sünnet ile doldurmamız gerekiyor.

Sloganlarımız havaya sıkılan kurşun misali olmamalı, direkt kafirin kalbine gitmeli. Ve ona korku salmalı titretmeli kabini. Onun titretmesi için bizim kalbimizin titremesi şart.

Madde dört:Rüzgarla gelen rüzgarla geçer derler. Bu darbenin rüzgarını biz harekete geçirmedik rüzgarı durdurduk. Yönünü değiştirdik.Önemli kısmını başardık.

Şimdi bizden taraf esen bu rüzgarın istikametini sağlamlaştırmak gerekiyor. Sağlamlaştırmak için en iyi yollardan biri bahsettiğimiz bilincin oluşması gerekiyor. Kabul edelim ki okuyan bir halk değiliz. Oysa Rabbimizin ilk emri “Oku”…

Rabbimiz Kur’an’ın yüzlerce yerinde “hiç akletmez misiniz? Hiç tefekkür etmez misiniz? Hiç ibret almaz mısınız” der. Çünkü küfrün, şirkin belini ancak böyle kırarız.

Yoksa geçici heyecanlarla tarih yazılamaz. İnsalık küfrün zilletinden kurtarılamaz.

Ey yiğit kardeşlerim bedel ödedik nice can feda ettik sanmayın ki sadece  darbeyle birlikte şehit edilen kardeşlerimizden bahsediyorum. Bugün şehit olan binlerce Mehmetçiğimizden şehit olan binlerce polisimizden  milyonlarca Suriyeli ,Iraklı, Keşmirli, Pakistanlı, Afganistanlı Gazzeli şehidimizden bahsediyorum.

Yüzyıllardır ödüyoruz bu bedeli… Yüz yıllardır alçaklar saldırıyor yurtlarımıza, biz bütün kalbimizle iman etmişiz Allah’ın ordusunun er ya da geç galip olacağına. Mühim olan o ordu galip olurken zelillerin mi yanındayız yoksa izzet sahiplerinin mi?

Çıkarılacak yüzler mesaj var bu darbe girişiminde elbette ama biz temel maddeleri saydık.Sımsıkı sarılmamız gerekiyor. Yakini şahit olduk ki ümmet tek çatı altında toplanabiliyor. Yeri geldiğin de farklılıklar unutulabiliyor. Biz buna inanmıştık zaten ama görmüş olmak inancımızı artırdı.

Rabbim tekbir nidalarını eksik etmesin semalarımızdan.

Siyonizm’e vuracağımız gün yakın.

Emperyalizme vuracağımız gün.

Diktalara vuracağımız yakın…

Emin olun vuracağız…

Biz böyle diri olalım, iri olalım, birlik olalım, bütün mazlumlar için vuralım… 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr