• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul 4 °C
  • Adıyaman 8 °C
  • Ankara 6 °C

Batı Ne Zaman Demokrat Oldu Ki?

İrfan Çelenk

Demokrasi, özgürlük, hümanizm, insan hakları denilince nedense batı toplumu aklımıza gelir. Bu kavramlar ilk olarak Fransız ihtilalinin gerçekleştiği dönemde ortaya çıktı. Bu dönemler batının hızlı bir şekilde geliştiği ve de yayılmacılığının da aynı süratle devam ettiği dönemlerdir. Amerika kıtasının her tarafına yayılan batı bu toprakların kadim sahiplerini öldürerek onların ülkelerine ve tüm yer altı ve yer üstü zenginliklerine el koydular.

İlginçtir ki tüm bu katliamlarına rağmen yine de batı en demokrat olmayı başarmakta diğer toplumlar ise barbar olarak anılmaktadır. Batı insanına sorsan batı çok insancıl, özgür, demokratik bir toplumdur. Onlara göre diğer toplumlar barbar, kan dökücü, birbirini boğazlayan canilerdir.

Amerika Afganistan’da milyonlarca insanı öldürdü veya ölümüne neden oldu ama batıda Amerika demokrat Afganistan teröristtir.

Amerika Irak’ta milyonlarca insanı öldürdü veya ölümüne neden oldu ama batıda Amerika demokrat Irak teröristtir.

Amerika Vietnam’da yüz binlerce insanı öldürdü veya ölümüne neden oldu ama batıda Amerika demokrat Vietnam teröristtir.

Irak ve Vietnam filmlerine bakın hep Amerikalılar demokrat Iraklılar ve Vietnamlılar kan dökücü canilerdir.

Dünyanın her tarafında kan döken batı nedense her zaman demokrat, batı canileri tarafından öldürülen diğer toplumlar da kan dökücü barbarlardır.

Batı ne zaman demokrat oldu ki? Ben hiç hatırlamıyorum. Batı hiçbir zaman demokrat olmadı, sadece demokrasi postunu giyerek diğer toplumları kandırmayı başardı.

Hindistan’da milyonlarca insanı katledip tüm zenginliklerini çalıp Londra’ya götürürken mi demokrat oldu?

Birinci dünya savaşında sömürgeleri paylaşamadıkları için milyonlarca insanı katlederken mi demokrat oldu?

Srebrenitsa Katliamını görmezden gelirken mi demokrat oldu?

Belçika yaklaşık 10 milyon Kongo’luyu öldürürken mi demokrat oldu?

Ruanda’da milyonlarca insanın ölümüne sebep olurken mi demokrat oldu?

Amerika’da milyonlarca Kızılderili’yi katledenken mi demokrat oldu?

Japonya’ya atom bombası atıp yüz binlerce insanı katledenken mi demokrat oldu?

Ortadoğu’daki Irak’ta Afganistan’da, Yemen’de, Suriye’de, Arakan’da, Filistin’de katliamları gerçekleştirenken ve milyonlarca kardeşimizin hayatına mal olurken mi demokrat oldu?

Bu ülkelerin yer altı ve yerüstü tüm zenginliklerini çalıp Avrupa’ya, Amerika’ya götürürken mi demokrat oldu?

Afrikalıları öldürürken ve batının köle pazarlarında satarken mi demokrat oldu?

Batı ne zaman demokrat oldu ki? Bilen veya hatırlayan var mı?

Batı hiçbir zaman demokrat olmadı. Onun demokratlığı çıkarları tehlikeye girene kadardır. Batı her zaman kendine demokrat oldu.

Demokrasi kılıcı ne zaman Batıya batmaya başladı o zaman demokratlıklarından eser kalmaz, koyun postu altında kurt dişlerini göstermeye başlarlar. Tıpkı Mısır’da olduğu gibi, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi, tıpkı Brezilya’da olduğu gibi.

Eğer söz konusu ülke onlara hizmet ediyorsa, yer altı ve yerüstü tüm kaynakları batının cebine akıtıyorsa varsın diktatör olsun fark etmez o ülke Batılılar için en demokrat ülkedir. Ne zaman ki Batılıların çıkarlarına dokunursa, onların planlarını bozarsa velev ki halkın yüzde yüz oyuyla gelsin fark etmez onlar için o devletin yöneticisi dünyanın en diktatör devlet adamıdır. O diktatörün indirilmesi için o ülkenin tüm sinir uçlarını harekete geçirir tüm kuklalarını sahaya sürer. Eğer eylemler sonuca varmazsa, ekonomik faktörleri devreye koyarlar faiz lobileriyle ülkeyi hizaya getirmeye çalışırlar. O da başarıya ulaşmazsa ülkede darbeye girişirler yöneticilerini indirirler ve ülkenin başına kendi kuklalarını getirirler, Mısırda olduğu gibi. Eğer darbe de başarılı olmazsa o ülkeyi uluslararası arenada suçlu gibi göstererek veya suçlu gösterecek sahte deliller üreterek o ülkeye askeri müdahale yollarını ararlar, şu anda Türkiye’ye karşı yapmak istedikleri tam da budur.

Biz uyanık olacağız.

Ne Türkiye’yi ne de diğer ülkelerimizi bu canilere yedirmeyeceğiz.

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr