• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • İstanbul 26 °C
 • Adıyaman 28 °C
 • Ankara 21 °C

Bitmeyen Haçlı Saldırıları

Adem Ballı

On iki ve on üçüncü asırda her alanda Müslümanlar zirveye çıkınca Avrupalılar Müslümanlara karşı  tarihte “Haçlı seferleri” denilen saldırıları başlattılar.Yaklaşık iki yüz sene süren bu saldırılar kendi iflaslarıyla sonuçlandı.(1)

Haçlı zihniyet Müslümanlardaki tekniği, ilmi görünce fizik gücüyle Müslümanları yenemeyeceklerini anlayıp yeni yol ve yöntemler geliştirdiler.

Taktik belliydi: Müslümanlardaki ilmi alıp geliştirip Müslümanlara karşı kullanacaklardı.Ve Avrupalılar bunun adına da “MANEVİ HAÇLI SEFERLERİ”diyeceklerdi

Müslümanların da ilmi anlamda gerilemesi ve iç sorunlarla boğuşması hasebi ile bu hesaplarında başarıya da ulaştılar.

Manevi haçlı seferlerindeki temel gaye Müslümanları kendi değerlerine karşı yabancılaştırmak düşmanlaştırmak ve nihayetinde tahrif ederek  kopartmaktı.

Bunu ilk olarak misyonerlik faaliyetlerini başlatarak ve bunu süreç içinde kurumsallaştırarak köklü bir hale getirdiler.

On beşinci asırdan bu yana başlatılan bu manevi haçlı saldırıları bugün dahi  güçlü bir şekilde devam etmekte ve hızla Müslüman toplumları yozlaştırmaktadır.

Güce ve şiddete bağlı saldırılar belirgindir.Ama bu tarz saldırılar sinsidir aile hayatınıza ticaret hayatınıza siyaset hayatınıza çok af edersiniz yatak odalarınıza varıncaya kadar sizi kuşatır ve siz bunu fark etmezsiniz bile…

Bu ülkede doksan sene önce söyleseydiniz ki genelevler olacak ve o kadar meşruiyet kazanacaklar ki vergilerini dahi ödeyecekler…

Deseydiniz ki her köşe başında içki satan büfeler…

Gençlerin kadınlı erkekli karşı karşıya geçip göbek attıkları barlar(ya da diskolar)…

Faizin çok normal hayatın olmazsa olmazı olacağı ve Müslümanların faiz almak için bankaların kapısında kuyruğa girecekleri söylenseydi her halde dönemin insanları gülüp geçerlerdi…

Fakat gerçek bütün çıplaklığıyla gözlerimizin önünde .

Değişmez bir şey olmaz dediğimiz her şey değişti, oldu ve olmaya devam ediyor.

Bakın bu ülkedeki dizi yarışma evlilik programlarının izlenme oranlarına; vahim tabloyu göreceksiniz.

Tv kanallarında yayınlanan birbirinin kopyası haçlı zihniyetten alınma (artık adamlar izletmek için ellerini dahi kıpırdatmıyorlar biz almak için sıraya girmişiz)  aile bağlarını,akrabalık ilişkilerini, dostlukları, dayanışma duygusunu,sevgi saygı, merhamet,sadakat,mücadele gibi güzel hasletler yok eden …

Yerine kin,öfke, nefret, haset,ihanet,intikam,şiddet şehvet gibi çirkin ve insanı helak eden bu duyguları harekete geçiren…

Cinselliği ön plana çıkaran çarpık ilişkileri meşrulaştıran bu programlar manevi haçlı saldırılarının devamı niteliğinde bizi çökertmeye devam ediyor.

Dikkat edersek son dönemdeki saldırıların merkezinde aile yapılarımız var.Çok iyi biliyoruz ki aile çökerse  toplum çöker.

Bu programlardan dolayı insanımız evlenmekten korkar hale gelmiş; gençlerimiz pembe dünyalarında bu dizi ve filmlerdeki kahramanlara özenerek gerçek hayattan kopmuş; tam bir özenti budalasına dönüşmüşlerdir.

Maalesef devlet olarak bu konularda hassas olduğumuzu söylediğimiz bu dönemde bile bunların önüne geçilmemiştir.

Mesela aile ile ilgili müstakil bir bakanlığımız olduğu halde bu tarz programlara yeterli kısıtlamalar ya da ölçüler getirilmemiştir.Velev ki getirilse bile şahsi kanaatim bu yozlaşmaya bu saldırılara karşı temel mücadeleyi sivil inisiyatifler vermelidir.

Bu kadar cemaatin, derneğin, vakfın olduğu bir zamanda eğer halen bu saldırılara karşı bir başarı elde edilmemişse kendimizi bir öz eleştiriye tabi tutmak ve yeni mücadele biçimleri oluşturarak sağlam setler kurmak gerekiyor.

Yoksa sermayesi eriyen  tüccar misali yok olmaya mahkumuz…

Selam ve dua ile

1-Kaynak:Müslümanların Dünü Bugünü Yarını (Vahidüddin HAN) Gonca Yayınevi

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr