• BIST 84.596
 • Altın 252,042
 • Dolar 6,0907
 • Euro 6,8206
 • İstanbul 16 °C
 • Adıyaman 17 °C
 • Ankara 15 °C

CHP Kahta İlçe Kongresi Yapıldı

CHP Kahta İlçe Kongresi Yapıldı
Vekilleri ile kavgalı belediye başkanı ve iktidarı
                      CHP Kahta İlçe Başkanlığı Kongresi'ni gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile Abdullah Erdem başkanlığa seçildi.
            Kongre, Kâhta Savcı Düğün Salonunda gerçekleşti. Saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı'nın okunup daha sonra divan üyeleri seçildi.
            Adıyaman il başkanı Zafer ERSOY, merkez ilçe başkanı Hanifi ÇAVUŞ, eski milletvekili Abuzer TANRIVERDİ, Çelikhan, Besni ve Gölbaşı ilçe başkanları da katıldı.
            Kongreye konuşmacı oılarak katılan Av. Zeynep Saya: ''İktidar olmak istiyoruz. İktidar olmanın yolu da bütün toplumu kapsamaktır. Kimseyi ötekileştirmemektir. İktidarın aksine bütün toplumu kucaklamaktır. Burda kadının adı yok ben kendi adıma AK Parti iktidarının hayallerimizi çaldığını düşünüyorum. Biz daha büyük düşünmek zorundayız. Türkiye'nin her zamankinden fazla CHP'ye ve sola ihtiyacı var. Sol soldur. Bunun ortası sağı solu yok. Beklide farklı noktalardan bakmak bizleri zenginleştirecektir. Bunu böyle görmeliyiz. Ve pek sesli değil çok sesli bir toplum istiyoruz. Solun özünde bu var. Kadınlara şu anda iktidar olan AK Parti, kadınlara çocuk yardımıyla birlikte bizleri oyununa alıyor. Partimize kadınları ve gençleri çekmek zorundayız. Burda ki yaş ortalamasına baktığımız zaman bende dahil olmak üzere çoğunluk kırkın üzerinde gençlerin ve kadının olmadığı yerde gerçekten eksiğiz. Bunun içinde kadınları ve gençleri partimize çekmek zorundayız. Kadın politikalarımızı yeniden gözden geçirmeliyiz. Adıyaman kongresinde 15- 20 kadın şöyle böyle vardı. Buraya baktığımızda sadece kadın olarak sadece ben varım.  kendimi ötekileştirilmiş hissetim kendimi yalnız hissettim.'' ifadelerinde bulundu.
            Söz alan başka bir konuk Sırrı Erdemise; ''Partilerin ana ilkesi ana taşı oydur. Sandıktan çıkan oylarda, bu ağanın oyudur, bu fukaranın oyudur, bu zenginin oyudur diye bir şey yoktur. Esas olan sandıkta çıkan oyun sayısının artmasıdır. Bunu ancak insanlar birbirlerini kucaklayarak, birbirlerini severek ve sayarak oy toplayabilirler. Bizim bölgenin yapısı biraz farklı. Biz bu bölgede bu insanlara hizmet vere vere oy toplayabiliriz. Onları seve seve, kucaklaya kucaklaya toplayabiliriz. Onları seve seve yanımıza alabiliriz. Başka yörenin seçmeni kendi iradesiyle hareket edebilir. Fakat bizim bu yörenin farklı tarafları var. Onun için biz diyoruz ki hep birleştirici olalım. Hep birbirimizi kucaklayalım, birbirimizi sevelim, bu partilidir bu partisizdir. O partisizi muhakkak yanımıza alalım. Büyüyelim büyütelim. Neden geri kaldığımız konusunda söz alan arkadaşlar birkaç eleştiride bulundular. Bugün için söylüyorum. Soruyoruz vatandaşlara, Adıyaman ve Kahta’ya da soruyoruz. Ankara’da da soruyoruz. Memura, işçiye de soruyoruz. Sen memnun musun? Hayır diyor. Niye oyunu veriyorsun 'alternatif yok' diyor. Köylü vatandaşa soruyorsun memnun musun? Hayır, niye 'alternatif yok' diyor. Bütün kesimlerdeki insanların verdiği cevaplar 'alternatif yok'. O zaman CHP kendi bünyesiyle kendi birliğiyle, vereceği güvenle Türkiye’de alternatif olmadıkça seçim kazanma şansı olmaz. ''  dedi
            Kongrede başkan adayı olan Abdullah Erdem yaptığı konuşmasında: ''Doğumların en güzeli olan Kutlu Doğum Haftasının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum Ülkemiz olağandışı bir dönemden geçerken, kongremize ‘olağan’ demek gariptir. Bu milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu memlekette kendimi bildim bileli her şey olağandır, gariptir. Yoksulluk olağandır mesela, ırgatlık olağandır, işsizlik olağandır, yolsuzluk olağandır. Kâhta, 20 küsur vilayetten daha büyük bir ilçedir. Ancak sadece ve sadece büyük olmakla yetiniyor. Nüfusuyla, çaresizliğiyle büyük konumda olan tarih ve kültür şehri Kahta, itilmişlikle, atılmışlıkla en büyük konumda yer almaktadır. Ne garip değil mi değerli dostlar.
            Ülkemizin vitrinine vitrin değerler sunuyoruz. Lakin kendi değerlerimizin farkında değiliz. Kommagene’nin en güzel değerlerini bağrımızda barındırıyoruz..Ancak sadece barındırmakla yetiniyoruz.
            Ekonomik açıdan zor günler yaşayan Kâhta'nın geleceğe umutla bakmasını sağlayan konuların başında turizm geliyor. Kahta turizm de maalesef kaplumbağa misali ilerleyebiliyor. Zira bu ilerleyişin en önemli ayağını da özel müteşebbislerin kişisel girişimleri sağlıyor.İktidarın yerel temsilcileri Kahta’nın bütün sorunların da olduğu gibi can damarımız olan turizm noktasın da adeta kör sağırları oynamaktadırlar.Turizm değerlerimize bir bir kilit vurulmaktadır.Başbakan veya bakanlarla boy boy fotoğraf veren yerel yöneticiler esas sorumluluklarının maalesef yerine getirmiyorlar.Asli görevlerinden uzak iktidarın yerel temsilcileri hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi rahatça hareket etmeyi de sürdürüyorlar.Kahta ve Kahta’lı gibi bir kaygıları olmayan iktidarın bu tutumuna anlam vermek mümkün değildir.
             CHP iktidarın ilk dönemin de herkes Kahta sevdasını görecektir.Sorunları sorun olarak görmeyecektir.Sorunları sorun olarak konuşmayacaktır.Çünkü halkın iktidarı, iktidarda olacaktır..Gençlerimiz hayatlarının baharların da, cankurtaranı dahi olmayan Atatürk Barajı sahil şeritlerin de kurban vermeye devam ediyoruz.
            Kahta’da bu aralar hep helallik istenir. Neden mi?
             İnsanlarımız ırgata gidecektir.Tek geçim varlığı olan ırgata giderken istif istif dizildikleri kamyonet kasaların da ya da dolmuş içlerin de kazaya kurban gitmek vardır diye helalıklar peşine alınır.Kahta’nın ve Kahta halkının haklarını ve beklentilerini hizmete dönüştürmek için büyük çaba sarf edeceğiz…
             Cumhuriyet tarihin de Kâhta bu kadar sahipsiz bırakılmamıştı. Kahta’lının bugünkü kadar inancı sarsılmamıştı. Seçtiği vekillerin birbirleriyle kavgasına hiç şahit olmamıştı Kâhta'mız. Soruyorum sizlere ilçe teşkilatı ile kavgalı bir vekil seçmene ve Kâhta'ya ne verebilir? Vekilleri ile kavgalı belediye başkanı ve iktidarın ilçe başkanı ilçesine ne kazandırabilir ki… AKP dönemin de Kâhta'da sorunlar ve hizmet konuşulmuyor dostlar. Kahta'da milletvekilleri ile yerel temsilcileri arasında ki kavga konuşuluyor. Bu nasıl siyasi anlayıştır. Hangi siyasi anlayışta var bu kavga … Neyi paylaşamıyorlar. Yoksa rant kavgası mı var?
           Parolamız ‘‘önce insan’’diyoruz. Siyasetin temelin de insan olmalıdır. İnsanı merkeze koymayan hiçbir siyasi sistem ayakta duramamıştır. Nice imparatorluklar; hanlar, hamamlar, köprüler yapamadığı için değil, insanı merkeze koymadığı, medeniyet değerleri üretmediği için yıkılmıştır. Totaliter rejimler devleti merkeze koyar, devletin bekası kavramı da buradan çıkmıştır. Bizler de bu anlayış çerçevesinde ana muhalefet görevimizi hep beraber yürüteceğiz. Yarınların iktidar partisi olarak, Kahta’mızı yenide inşa edeceğiz.
            Esnafın büyük oranda ne vergisini ne SGK primini ödeyemediğini biliyorsunuz.
            Memur borç batağında ve kredi kartlarıyla borcuna takla attırabilmenin hesabında
            Çiftçi zaten sizlere ömür
            Gençlik, umutsuzluğun pençesinde çünkü işsizler ordusu her geçen gün büyüyor
İnsaf beyler insaf!
Büyüklerin bir lafı var: “El hainu ma iflah” yani ihanetçiler iflah olmazlar. Olmayacaklar da.
Türkiye, bireyselleştirilmiş eğitimi tartışırken bizim köylerimizin çoğunda birleştirilmiş sınıf uygulaması devam ediyor. Eğitim ortamlarının niteliği açısından Türkiye’nin en kötü illerinden biri olan Adıyaman’ın da en kötü ilçesi Kahta’dır.
             
            Türkiye’de eğitim öğretim 8 aydır ama; Kahta’da 4 aydır. İlk iki ve son iki ay mevsimlik iş sezonudur. Adı iş olan fakat tam tanımı kölelik sezonu.
            Yapacak çok işimiz var arkadaşlar.
            Komşularla sıfır politikası, başımıza geçmek üzeredir.
            Eğitimde rövanş aldık diyorlar.
            Bu halk, bu talana dur diyecektir artık. İşte sizler dur demek için buradasınız sevgili sosyal demokratlar.
Kahta’ya ırgatı kader biçen ey AK Parti iktidarı; '' İfadelerinde bulundu.

 • Yorumlar 3
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr