• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 7 °C
  • Adıyaman 7 °C
  • Ankara 3 °C

Her Şey İsrail İçin

İrfan Çelenk

Bugün İslam dünyasının yaşadığı sorunlar İsrail’in Siyonist emellerine dayanmaktadır. Siyonistler ve Evanjelistlerin Arz-ı Mev’ud emeli ve Mehdi beklentisi Ortadoğu’yu kana bulamaktadır. Siyonizm‟in kurucusu Theodore Herzl’e göre İsrail’in toprakları; Nil Nehrinden Fırat Nehrine kadar uzanmaktadır. Rabbi Fischmann‟a göre ise ‘‘Vadedilmiş Topraklar’’ Mısır Nehrinden Fırat Nehrine kadar uzanmaktadır. Bu söylemlerin dayanağı Tevrat’ta Tekvin/Yaratılış kitabının 15. bölümünün 18-21. ayetlerinde İbrahime verilen söz olduğudur ve şu şekilde ifade ediliyor: “O gün RAB Avram'la antlaşma yaparak ona şöyle dedi: “Mısır Irmağı'ndan büyük Fırat Irmağı'na kadar uzanan bu toprakları –Ken, Keniz, Kadmon, Hitit, Periz, Refa, Amor, Kenan, Girgaş ve Yevus topraklarını– senin soyuna vereceğim.”
            Tevrat’ta İbrahim’in adı Avram olarak geçer. Söz konusu bölümde İbrahim’in soyuna vaad edilmiş bir toprak var.
Nil ve Fırat arasındaki bu topraklar Suriye, Irak, Sudan Mısır, Ürdün, Lübnan ve Kuveyt ile Türkiye’nin bir kısmını içermektedir. Tabi burada dikkat edeceğimiz husus İbrahim’in soyu sadece İsrail oğullarından ibaret olmadığıdır, İsmail oğulları da İbrahim’in soyundandır. Şu anda bu toprakların bir kısmı İsmail oğullarının bir kısmı da İsrail oğullarının elinde olduğundan bu anlamda bir sorun yok çünkü zaten sözü edilen topraklar İbrahim’in soyunun elindedir.
           
İsrail’in emelleri için birçok ülke canla başla mücadele etmektedir. ABD Başkanı Obama'nın yapmış olduğu "Hiçbir müttefik İsrail devletinden daha önemli değildir. ABD'de bugüne kadarki tüm yönetimlerden çok daha fazla İsrail devletinin güvenliği için çalıştık. Konu İsrail'in güvenliği olduğunda bundan taviz vermeyiz." şeklindeki açıklamaları bugün Ortadoğu'da yaşanan tüm sıkıntıların ne anlama geldiğini ortaya koyuyor. Bu sözlerden bir kez daha anlaşılmıştır ki ABD'nin bu bölgede yürüttüğü politikanın temelinde İsrail‘in güvenliği yatmaktadır.
           
Batının politikası İslam’ı İslam ile savaştırmak. Bunun için de etnik, mezhebi çatışmalarla birlikte Müslüman kılıklı paravan örgütlerle Müslümanları birbirine savaştırmaktadır. Suudi gazetecinin öldürülmesi ile ilgili yaptığı konuşmada ABD Başkanı Trump “Suudi Arabistan'a İran'a karşı denge için ihtiyacımız var." diyerek Müslümanların başına getirdikleri kukla yöneticilerle Müslümanları şii-sünni çatışmasına sürüklemeye çalıştıklarını gizleme ihtiyacı bile duymuyorlar.
           
Büyük İsrail Projesi olan BOP ile birçok ‘‘Uydu Devlet’’ ortaya çıkaracaktır. Lübnan, Ürdün, Suriye ve Sina Yarımadasının yanı sıra Irak ile Suudi Arabistan‟ın topraklarının bir kısmını içine alacaktır. Bu uydu devletler yavaş yavaş İsrailin topraklarına katılmaya çalışılacaktır, böylece Arz-ı Mev’ud ideali hayata geçirilmiş olacaktır. Tabi bu İsrail’in hedefi…
            Suriye ve Irak savaşları, İsrail’in bölgesel yayılmacılığının bir parçasıdır. 1982 yılında yayınlanan Orta Doğu İçin Siyonist Plan adlı makalede Irakta bir Kürt devleti ile biri Şii Müslüman, diğeri Sünni Müslüman olan iki Arap devletine bölünmesi talep edilmiştir. 2003 yılından itibaren başlayan işgalde makalede belirtildiği gibi özerk de olsa kuzeyde bir Kürt Devleti kuruldu, Şii ve Sünni olmak üzere iki ayrı devletin kurulması için de hararetle mücadele verilmektedir.
            Tüm bu çatışmalar Büyük İsrail için çıkartılıyor. Halk savaştan bitkin düşecek, yerini yurdunu terk edip gidecek (ki milyonlarca Iraklı ve Suriyeli yerini yurdunu terk etti) ve böylece bu topraklar İsrail’e kalacak. Petrol batı ülkelerine akarken, ölen her Müslüman ile Müslümanların sayısı azalacak. İster ABD vursun ister Rusya vursun ister İŞİD vursun fark etmez, İsrail için önemli olan kimin vurduğu değil kimin öldüğüdür. İsrail’in politikası şöyle:”Büyük İsrail için tüm Müslümanlar ölmeli, bunun için de bu ülkeler birbirine kırdırılmalıdır, hepsi ufak ufak devletçiklere bölünmeli ki bunları yutarken hiç zorlanmasın.”
            Dolaysıyla çevremizdeki tüm operasyonların hedefi Büyük İsrail için.

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr