• BIST 116.603
 • Altın 172,438
 • Dolar 3,9676
 • Euro 4,9052
 • İstanbul 6 °C
 • Adıyaman 8 °C
 • Ankara 5 °C

İsrail Adana’da Lanetlendi

İsrail Adana’da Lanetlendi
İsrail’in Filistin’i bombalaması Adana Mazlumder’in önderliğinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları tarafından lanetlendi.
Mazlumder Adana Şubesi tarafından organize edilen lanet açıklaması halkın yoğun katılımı ile adeta mitinge dönüştü.
Mazlumder Adana Şube başkanı Orhan GÖKTAŞ’ın yaptığı basın açıklamasına; Anadolu Gençlik derneği Başkanı Abdülaziz KIRANŞAL, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mehmet SEZER, Ak Parti Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah SAKARYA, Ülfet Derneği Başkanı Gazi KILIÇPARLAR, Adyar Başkanı Veysel TEPELİ, Gökkuşağı Derneği Başkanı Mecit TURAN, Özgür Der Adana Şube başkanı Hakan YALNIZ, AS Platformu Başkanı Ali AYGÜN, İnsan ve Medeniyet hareketi Adana Şube Başkanı Muhammet TOSUN ve bir çok sivil toplum kuruluşu katılımı ile destek verdi.
Basın açıklaması; Kuranı kerimin okunmasıyla başladı. Daha sonra Mazlumder Adana Şube başkanı Orhan GÖKTAŞ
İşgalci Siyonist saldırılarına karşı Filistin halkının yanındayız adlı basın açıklamasını okudu. Basın metninde;
Filistin halkına Siyonist işgalcinin aziz ramazan ayında yapmış olduğu ağır hava bombardımanı devam etmektedir.  Bu bombardıman sonucu çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Filistin halkının sivil yaşam alanları yerle bir olmuş en az 226 kişi şahadet şerbeti içmiş, 685 Kişi ise yaralanarak gazilik payesi kazandığını belirtti.
               
Göktaş, açıklamasına Siyonist işgalcinin İşgalci üç Yahudi gencin Faili meçhul bir şekilde kaçırılarak öldürülmesini bahane ederek söz konusu saldırıları gerçekleştirmesi yetmiyormuş gibi, işgalci yerleşimciler de Filistinli bir genci kaçırarak benzin içirdikten sonra yakarak şehit etmiştir. Siyonist işgalci terörizmi bir devlet politikası haline getirmiştir şeklinde devam etti.
Göktaş, ayrıca Maalesef bölgemizdeki bütün politikalar küresel güçler tarafından Siyonist işgalcinin güvenliğini sağlama almak için şekillendirilmektedir. Suni sınırlarla oluşturulmuş ülkelerin teşkili, bu ülke yönetimlerinin küresel güçlerin talimatlarının dışına çıkmaması, Mısır'da Mursi'ye yönelik gayrı meşru darbe, Suriye ve Irak’ta istikrarsızlığın yaygınlaştırılması bütünüyle bu politikanın sonucu olduğunun altını çizdi.
Basın açıklamasına Ramazan ayında Filistin’e saldırmayı alışkanlık haline getiren Siyonist işgalci küresel güçler tarafından desteklendiğinin altını çizerek,  ABD, İngiltere ve Fransa işlenen cinayetleri Siyonist işgalcinin kendisini savunma hakkı olarak değerlendirmekteyiz dedi.
 Batının çifte standardına gösterdiği tepkide ise Avrupa Birliği Dış İşleri Yüksek Temsilcisi Catherine ASHTON'ın, İsrail'e yönelik roket saldırılarını kınaması ve benzeri batılı siyasilerin cümlelerine başlarken İsrail’in güvenliği sözcüklerini kullanması küresel emperyalizmin geldiği noktayı gösterdiğini belirtti.
Müslüman dünyasına bir çağrı yapan Göktaş, acilen kendi aralarındaki başta mezhep kavgaları olmak üzere her türlü ihtilafı gidermek için çalışma yapmaları ve ortak düşmana karşı işbirliği içerisine girmek için adım atmaları gerektiğine inanıyoruz. Kendi içimizdeki sorunları çözemediğimiz, ümmet bilinci içerisinde davranamadığımız sürece küresel emperyalizmin oyunlarına karşı çıkılamayacağını belirtti.
 Basın açıklamasına Dünyanın gözü önünde pervasızca İşlenen bu sivil katliama göstermelik ve sadece sözle yapılan tepkiler de Siyonist işgalciye destek anlamına geldiği ifadeleriyle devam etti.
Göktaş, Filistin halkının göstermiş olduğu direniş hakkı ve yöntemi meşru müdafaa niteliğindedir ve desteklenmelidir. Siyonist işgalci katillere karşı 1917 den beri toprakları işgal edilmiş olan Filistin halkının göstermiş olduğu direnişi destekliyoruz dedi.
Hükümete de   çağrı yapan Göktaş  hükümetin bu konuda atmış olduğu olumlu adımları desteklemekle beraber, sonuç alıcı, pratiğe dönük yeni adımlar atması gerektiğini, basında çıkan bazı TC vatandaşlarının İsrail’e giderek Siyonist işgalci saflarda savaştığı haberlerini ciddiye almasını ve bu konuda adım atmasını, Siyonist işgalci ile diplomatik, ekonomik, askeri ve her türlü ilişkiyi kesmesini talep ettiğini belirtti.
Açıklamasında ayrıca halka da çağrıda bulunan Mazlumder Şube Başkanı Orhan GÖKTAŞ; Halkımızı Siyonist işgalcilere ait olan ve onlara destek olan ürünleri boykot etmeye davet ediyoruz dedi.
Açıklamasını, Biz inanıyoruz ki;
“Zillet içerisinde yaşamaktansa izzetlice ölmeyi” tercih eden ve “Onlar yaşamaya aşık olabilir, biz şahadete aşığız” diyen Filistin halkı mutlaka zafer kazanacaktır. Kendilerine zulm eden Siyonist işgalciden ve o zalimlerin destekçilerinden mutlaka hesap soracaktır. Sözleriyle tamamladı.
Basın Açıklamasının ardından Filistinde katil israilin acımasız saldırıları karşısında şehit olan Filistinliler için Adana Müftülüğü vaizlerinde İdris POLAT hoca tarafından gıyabi cenaze kıldırıldı ve dua edildi. Daha sonra 5 ocak meydanın dan İnönü parkına kadar yürüyüş yapılarak, burada yapılan Filistinliler için yapılan duadan sonra kalabalık sessizce dağıldı. • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr