• BIST 95.057
 • Altın 192,277
 • Dolar 4,7244
 • Euro 5,4834
 • İstanbul 23 °C
 • Adıyaman 24 °C
 • Ankara 19 °C

Kâhta Diyalog Bir Yaşında

Kâhta Diyalog Bir Yaşında
Kahta Diyalog Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Mustafa İşeri yayımladığı mesajda: '' Kâhta Diyalog Gazetesi olarak basın hayatına 11 Ekim 2011 tarihinde büyük bir istek, azim ve kararlılıkla başladık. Bugün, halkımızın gösterdiği teveccühle bir yaşımızı doldurmanın gururu ve sevincini yaşıyoruz. Basının öneminin farkında olduğumuz için sarf edeceğimiz çabayla inşallah daha uzun yıllar basın hayatında ve daha başka alanlarda halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

Bilişim ve iletişim yüzyılı olarak da adlandırılan çağımızda özellikle bilim ve teknoloji alanındaki hızlı gelişmelerle birlikte toplumlar arsındaki mesafeler ortadan kalkmakta ve insanlar her an birbirlerinden haberdar olmaktadırlar. Buna bağlı olarak toplumlar baş döndürücü bir hızla birbirlerini etkilemektedirler. İnsanlar çabucak gerçeklerden haberdar olmakta ve temel hak ve özgürlüklerini elde etmek için uğraş içerisine girmektedir. Örneğin Arap Baharı olarak da adlandırılan Arap halklarının diktatör devlet başkanlarına ve totaliter rejimlerine karşı ayaklanmalarının başarıya ulaşmasında en önemli faktörlerden biri de direnişçi halkların sosyal medya üzerinden örgütlenmeleri olmuştur.
Yine ülkemizde medyanın özellikle darbe dönemlerinde vesayetçi kurumlar karşısında dik durmaması çok tartışıldı. Kartel medyanın yaptığı darbe çığırtkanlığı ve attığı “ORDU GÖREVE” manşeti seçilmiş hükümet üzerinde uzun süre askeri ve illegal hukuki baskının sürmesine neden olmuştu. Bizzat halk tarafından seçilmiş meşru hükümetler halka rağmen özellikle kartel medya tarafından iş yapamaz hale getirilmişti.
Son yıllarda AK PARTİ hükümetinin yaptığı demokratik çalışmalar ve ordu içerisinde darbeye teşebbüs edenlerin ayıklanmasını sağlaması basının üzerindeki vesayetçi anlayışın da sona ermesini sağladı. Medya, kısmen özgürleşti ve ülkenin daha demokratikleşmesi noktasında ciddi katkıları oldu. Özellikle bir gazete tarafından atılan AKP ve GÜLENİ BİTİRME PLANI manşeti hükümete ve topluma yapılacak darbeleri deşifre etmesi açısından aylarca gündemi sarsmış ve darbeci zihniyetin belki de iflas etmesine büyük katkı sağlamıştı.
Biz de hem ülke gerçeklerinin hem de yöremizde yaşanan gerçeklerin farkındayız. Kâhta Diyalog Gazetesi olarak basında ilkeli, dürüst, çözümden yana erdemli bir duruş için küçük imkânlarla büyük hedefler için yola koyulduk. Bu yolda halka hizmet Hakka hizmet düsturuyla çalıştık. Ulusal ve uluslararası ekonomik, siyasi ve kültürel  gelişmelerden kopmadan yöre halkımızın acılarını, sevinçlerini, umutlarını çok önemsedik ve buna geniş yer verdik. Ümidini kaybetmiş, yoksul, yetim, çaresiz halkımızı kardeşlerimiz bildik ve onların haykıran sesi olduk. Yaptığımız ilkeli, erdemli ve seviyeli habercilikle hem ulusal hem de yöresel sorunları gündeme taşıdık, kamuoyu oluşturduk. Sorunların ivedilikle, doğru zaman ve zeminde çözülmesi için yetkilileri harekete geçirdik. Toplumu bilmesi gereken gerçeklerden haberdar ettik. Toplumun çıkarına ters düşecek işleri teşhir ettik. Adaletin, liyakat ve ehliyetin tesisi için çalıştık.
Yöre insanımızın demokratik siyaset alanında, sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınma alanında hak ettiği yeri alması için haberler yaptık. İnsanımızın onuruyla oynanmasına, değerleriyle alay edilmesine karşı etkili ve gür bir ses olduk. Halkımızı birbirine düşürmeye çalışan şer odaklarının nifak tohumlarını deşifre etmeye çalıştık. Çözümün terör ve kaos ortamıyla değil insanların başkalarının haklarını kendi hakları kadar değerli olduğuna inanmalarıyla ve bunu ikame etmekle gerçekleşeceğine inandık. Şiddetten uzak durularak insanların birbirleriyle oturup konuşmaları ve diyalog kurmaları temel insanlık değerleridir. Aramıza nifak sokanlara karşı kardeş niye kardeşini öldürsün? Yüzlerce masum insan hangi hakla öldürülüyor? Buna herkes dur demelidir. Zira hiçbir dava masum bir insanın bir damla kanından daha değerli değildir. İnsanın yaşatılması gerekiyor. Bunun için haber yapıyoruz.
 Değerlerimizin aşağılanmasına; siyaset, eğitim, ekonomi, kültür, turizm, tabiat alanında yapılan yanlış uygulamalara yaptığımız haberlerle dur dedik. Bunu yaparken kişi ve kurumları yıpratmadan sorunun çözümü için haberler yaptık. Herkesin hukukunu kendi hukukumuz gibi bildik ve yalan yanlışa, hile, iftira ve istismara tevessül etmedik. İlkeli duruşumuzla, yapılan yanlışlıkları çekinmeden ifade ettik. Hiçbir partinin kurumun tarafı olmadık ama tarafımızı da belli etmekten çekinmedik. Çünkü biz birlik beraberliğin, yetimin yoksulun, ümidini kaybedenin, doğrunun, haklının ve hakikatin ve erdemli insanın tarafıyız. Son olarak, bize gösterdiği sonsuz desteği ve teveccühü için çok kıymetli halkımıza şükranlarımızı bildiriyorum. Konuşan, erdemli, özgür bir toplum için nice senelere Kahta Diyalog!'' Şeklinde Konuştu
 • Yorumlar 2
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr