• BIST 86.796
 • Altın 248,765
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414
 • İstanbul 20 °C
 • Adıyaman 18 °C
 • Ankara 12 °C

Kahta Gençlik Merkezi Müdür Nebi Bulut İle Röportaj

Kahta Gençlik Merkezi Müdür Nebi Bulut İle Röportaj
İlçeye, şehire ve ülkeye milli ve manevi değerleri olgunlaşmış ahlaklı ve erdemli bireyler kazandırabilmeyi en büyük hedef edindiğini belirten Müdür Nebi Bulut, bakanlığın gençlere sunmuş olduğu imkanları, Kahta'daki gençlerin de en azami düzeyde istifa

 

 

 

Kahta Gençlik Merkezinde gençliğe farklı bir bakış açısı kazandıran Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut ile geçliğin temel sorunlarını ve Gençlik Merkezinde yapılan çalışmalar hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.Müdür Nebi Bulut, pozitif enerjili bir duruşu ve farklı düşünceleri ile gençlere dokunuyor. İlçeye, şehire ve ülkeye milli ve manevi değerleri olgunlaşmış ahlaklı ve erdemli bireyler kazandırabilmeyi en büyük hedef edindiğini belirten Müdür Nebi Bulut,  bakanlığın gençlere sunmuş olduğu imkanları, Kahta'daki gençlerin de en azami düzeyde istifade etmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. 

KAHTA GENÇLİK MERKEZİ’NİN KURULUŞ AMACI NEDİR?

Gençliğin ilgi, ihtiyaç ve sorunlarını saptamak, çözüm ortakları ile eşgüdüm ve iş birliği içinde çalışarak kişisel, sosyal ve sportif alanlarda destekleyici faaliyetler, sürekli eğitimi ve gelişimi esas alan projeler üretmek, uygulamak, desteklemek ve bu sayede toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlerin bilincinde; okuyan, düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi,  öz güveni yüksek, mutlu, sağlıklı ve güçlü bir gençliğin yetişmesini sağlamak. Ulusal ve yerel düzeyde gençlik etkinlikleri düzenlemek, özellikle gençlik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler ve üniversitelerin ilgili birimleriyle inovatif faaliyetlerde bulunmak.

KAHTA’DAKİ GENÇLİĞİN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR?

Aslında bu soru bizim de her zaman cevabını aradığımız ucu açık bir soru.  Bununla ilgili de hem anket hem de çalıştay yapmak gibi bir düşüncemiz mevcut. Bu sorunuzu  Kahta’daki gençlerimizin  en büyük sorunu değil de gençlerin  neye ihtiyacı var diye değiştirir isek ailelerden başlamak üzere gençlik merkezimizi de içine katarak söylüyorum, ilgiye rehberliğe ihtiyacı var.

KAHTA’DAKİ GENÇLİĞİ NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

Bunu sadece Kahta ile sınırlamamak lazım. Ülke genelinde mevcut gençlik üzerinden gidersek genelde yaşanan sorunlar ilçemizde de mevcut,  özellikle Kahta gençliği için şunu söyleyeyim ki  açılacak olan kaliteli bir iletişim kanalı ve kullanılacak olan iyi bir üslup ile Kahtamız da her alanda daha önce nasıl birçok başarılı isim çıkmış ise yine çıkmaya devam edecektir.

ÇALIŞMALARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Öncelikle yeni kurulmuş bir gençlik merkeziyiz, merkez binamız tip proje olarak ilçe değil; il tipi büyüklüğünde. Fiziki eksikleri de tamamlanmıştır. Buna bağlı olarak sportif, sanatsal, kültürel ve gençlerimizin entelektüel birikimlerini beslemeye yönelik kulüp çalışmalarımız mevcuttur. Spor faaliyetlerinde satranç, karete, betminton, atletizm, basketbol, voleybol, masa tenisi, dart branşları başta olmak üzere birçok branşta  sanat ve kültür faaliyetlerinde tiyatro, müzik, edebiyat, tarih alanında kulüp çalışmalarımızı yapmaktayız. Bunlarla birlikte Gençlik Merkezleri Akademisi ismi ile inovasyon, kişisel gelişim dil eğitim,değerler eğitimi, sosyal ilimler, dini ilimler başlıklarıyla üyelerimizin genel kültür ve entelektüel birikimlerini besleyici  atölye çalışmaları yapmaktayız. Bu atölyelerimizde girişimcilik, sosyal medya, drama, iletişim, diksiyon, hitabet, adab-ı muaşeret vatandaş sorumlulukları gibi alt başlıklarda seminer ve eğitimler verilmektedir. Özellikle gençlerimizin en etkili katılım yaptıkları gezi programlarımızda da halen devam etmekte olan şehirler, kültürler gezisine 250 gencimiz katıldı. Ülke genelinde 85 kişinin katılabildiği  ilimle yükselen medeniyetler gezisine de  Kahta Gençlik Merkezimizden 4 üyemiz İspanya Endülüs gezisine katıldılar.Bir de Kardeşlik İklimine  Sen de Katıl diyerek yapmış olduğumuz ülkemizin çeşitli bölgelerinde olan  kamplarımız var. Bu kamplarımıza katılmak isteyen gençlerimiz 10 Haziran 2016 tarihine kadar internet üzerinden müracaatlarını yapabilirler.  Bu yıl  birçok gencimizi inşallah kamplarımızdan da faydalandıracağız.

YAZAR OKUYUCU BULUŞMASI PROJESİ HAKKINDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Bakanlığımızın güncel okumalar  ve yazar buluşmaları yazıları ve kişilikleriyle gençlerimize örnek olan isimler ile gençleri bir araya getiren organizasyonlardır. Kahta Gençlik Merkezi olarak da yazar Emine Şenlikoğlu Hanımı Kahtamıza getirerek iki ayrı program ile gençlerimiz ile buluşturduk. İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu,  Selahattin Yusuf, Servet Hocaoğulları, Yavuz Bahadıroğlu , Ahmet Taşgetiren gibi isimleri de gençlerimiz ile buluşturmak için çalışmaktayız. Aynı zamanda Ünlü Mamüller  kapsamında Adıyaman merkezde yapılan Bekir DEVELİ programına da 50’ye yakın gencimizin katılımlarını sağladık.

SİZİN HEDEFİNİZ NEDİR?

Biliyorsunuz misyonumuzu gençlik oluşturuyor. Vizyonumuzda da gençler var. Bizim en büyük hayalimiz   yaşadığımız ilçeye, yaşadığımız şehre, yaşadığımız ülkeye  milli manevi değerleri  olgunlaşmış  ahlaklı ve erdemli bireyler kazandırabilmek, Bakanlığımızın gençlere sunmuş olduğu imkanları en azami düzeyde Kahta’daki gençlerimizi de istifade ettirebilmek.

SON OLARAK GENÇLERE ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?

Aslında söyleyecek çok şey var ama ilk başta Gençlik Merkezimize gelerek üyeliklerini yapsınlar.  Genel anlamda iç dünyalarını sabır, sebat ve şükür ekseninde dış dünyalarında da ahlak ve adalet ekseninde tesis etmeleri.  Özentiden ve her türlü bağımlılıktan uzak durmaları, aileleri ile olan bağlarını koparmadan daha güçlü iletişim kurmalarını, olmasa olmaz bilmeleri gereken üç şey matematik, bilgisayar ve yabancı dil; muhakkak bir spor dalını profesyonel olarak yapmaları ve en az bir enstrümanı profesyonel bir şekilde kullanmalarını kesinlikle tavsiye ederiz.

MAHMUT NEBİ BULUT KİMDİR?

31.10.1978 tarihinde Adıyaman’da dünyaya geldi. İlk, orta, liseyi Adıyaman’da okudu. 1997 yılının ocak ayında Sosyal Güvenlik Kurumu’nda memuriyete başladı. Anadolu Üniv. İşletme fakültesini bitirdikten sonra Türk Hava Kurumu Üniversitesi yönetim ve organizasyon bölümünde yüksek lisansı tamamladı.  Birçok Stk’da özellikle gençlik çalışmaları içerisinde bulundu. Şu an İlim Yayma Cemiyeti yönetim kurulu üyesi olarak devam etmektedir. Türkiye Satranç Federasyonun Güneydoğu bölge temsilciğini yaparak Ulusal Satranç hakemi olarak da birçok şampiyonada ve son olarak 2012 dünya satranç olimpiyatlarında görev yaptı.  Evli ve 3 çocuk babası olup;  2015 Eylül ayından beri Kahta Gençlik Merkezi Müdürlüğünü yapmakta.

Röportaj: Hüseyin TÜRKOĞLU

nebi-bulut-ile-roportaj1.jpgnebi-bulut-ile-roportaj-2.jpgnebi-bulut-ile-roportaj-3.jpgnebi-bulut-ile-roportaj-4.jpg

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr