• BIST 86.771
 • Altın 247,042
 • Dolar 6,0108
 • Euro 6,7137
 • İstanbul 19 °C
 • Adıyaman 17 °C
 • Ankara 16 °C
» »

‘Kahta Neşeli Adımlar İle Mutlu Yarınlara Gidiyor’ Projesi kabul edildi

‘Kahta Neşeli Adımlar İle Mutlu Yarınlara Gidiyor’ Projesi kabul edildi

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı’na (SODES) hazırlanıp sunulan ‘Kahta Neşeli Adımlarla Mutlu Yarınlara Gidiyor’ adlı proje kabul edildi.

Proje kapsamında, bir konferans salonu, bir kütüphane, köy okullarına beş çocuk parkı, tiyatro hazırlama ve sahneleme, kitap okuma kampanyası, ilkokullar arası futbol, ortaokullar arası badminton, liseler arası tenis turnuvası, 30 kişilik Çanakkale Şehitlik Gezisi ve 3 yüz kişilik piknik yapılacağı öğrenildi.

“EĞİTİM FAALİYETLERİ ARTIK YALNIZCA OKUL BAZLI DÜŞÜNÜLMEMEKTEDİR”

Projesinin amacı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırarak, öğrencilerin milli ve manevi duygularına sahip olması ve çağın gerektirdiği donanıma sahip gençler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Müdür Tünçmen, “Dünyada eğitim öğretim metotlarında klasik öğrenmenin yerini yapılandırmacı eğitim metotları almıştır. Eğitim faaliyetleri artık yalnızca okul bazlı düşünülmemektedir. Öğrencinin sosyal sportif ve kültürel alanlarda faaliyetlere katılması eğitim faaliyetlerine ve okul çalışmalarında faal yer alması yapılandırmacı eğitimin gerekliliklerindendir.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARINI DİRİ TUTACAĞIZ”

İlçemizde eğitim öğretim gören bir çok öğrencimiz sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde yer alması için yeterli ekonomik imkanlara sahip değildirler. Ayrıca birçok okulumuzda eğitim öğretim ortamlarının yapılandırma metoda uygun tasarımı bulunmamaktadır. Bunun yanında teknolojinin gelişmesi ve öğrencilerde bağımlılık yapması gelecek nesiller için çok büyük bir tehlikeye işaret etmektedir. Öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim alması ve öğrenciyi, teknolojinin beraberinde getirdiği tehlikelerden uzak tutmak için öğrencinin zamanını kaliteli bir şekilde geçirebileceği alanlar ve etkinliklere ihtiyaç duymaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı ilçemizdeki okullarda sportif faaliyetlerin yapılmasını sağlama, öğrencilerin okumaya ilgisini arttırma, öğrenci ve velileri kitap okumaya teşvik etmek için kitap okuma kampanyası, okul öncesi öğrencilerin yaptığı eserlerin sergilenmesi, etkinliklerin yapılabileceği konferans salonu oluşturulması, ekonomik imkanı kısıtlı ya da dezavantajlı(anne babasını kaybetmiş yada engeli bulunan) öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını ayakta tutması için şehitliklere kültürel gezi ve piknik düzenlenmesi, tiyatro kursu oluşturarak katılımlarının sağlanması, çeşitli oyunlar oynatılması ve etkinlikler sonucunda başarılı öğrencileri hediye ile ödüllendirmeyi planlamaktayız.

“EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE KALİTEYİ ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Yapacağımız etkinlikler sayesinde eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunarak yapılandırmacı eğitimin farklı metotlarını kullanarak eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırmayı ve öğrencilerimizin milli ve manevi duygularına sahip olması, çağın gerektirdiği donanıma sahip gençler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.

Projenin bütçesi ile yapılacak çalışmalara dikkat çeken Müdür Tünçmen, “Projenin bütçesi 384.030,00TL’di. Proje kapsamında, bir konferans salonu, bir kütüphane, köy okullarımıza beş çocuk parkı, tiyatro hazırlama ve sahneleme, kitap okuma kampanyası, ilkokullar arası futbol, ortaokullar arası badminton ve liseler arası tenis turnuvası, otuz kişilik Çanakkale Şehitlik Gezisi ve üç yüz kişilik piknik yapılacaktır” dedi.

Tünçmen, projenin hazırlanması, kabul edilmesi ve uygulanması aşamasında emeği geçen Başta TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a, Vali Nurullah Naci Kalkancıya, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Haber: Hüseyin TÜRKOĞLU

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr