• BIST 90.787
 • Altın 255,286
 • Dolar 5,8790
 • Euro 6,5887
 • İstanbul 24 °C
 • Adıyaman 22 °C
 • Ankara 20 °C
» »

KAHTA'DA YAĞMUR ALTINDA COŞKULU AK PARTİ MİTİNGİ

KAHTA'DA YAĞMUR ALTINDA COŞKULU AK PARTİ MİTİNGİ

AK Parti Kahta ilçe teşkilatı 31 Mart Yerel Seçimler kapsamında yağmur altında coşkulu dev bir miting düzenledi.  

Ak Parti Kahta seçim koordinasyon merkezi önünde düzenlenen mitinge, AK Parti Adıyaman Milletvekillerinden Ahmet Aydın, İ. Halil Fırat, M. Fatih Toprak, 24,25. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, Ak Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, Ak Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, Belediye ve İl Meclis Üyesi Adayları, Parti üyeleri ve vatandaş katıldı.

AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, 31 Mart Yerel seçimleri kapsamında seçim bürosu önünde düzenlenen mitingde yağmur altında vatandaşlara seslendi. Yağan yağmura rağmen vatandaşlar mitinge yoğun ilgi gösterdi.

 Mitingin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, “Allah emeğimizi boşa çıkarmasın. 31 Mart zaferi hayırlı olsun. 31 Mart'ta 2 günümüz kaldı. Allah kısmet ederse 2 gün sonra, yine biz burada 31 Mart'ın zaferini hep beraber kutlayacağız. Kahta her zaman davasına sahip çıkmıştır. Kahta, her zaman Recep Tayyip Erdoğan'ın safhasına yer almıştır. Allah emeğinizi boşa çıkarmasın. Bu iki aydır sahada çalışıyoruz. Sahada çalışan, tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz burada bir Belediye başkanı seçmiyoruz. Bir il genel meclis üyesi seçmiyoruz. Bizim davamız insanlığın davasıdır. Bizim davamız dünyadaki sessizlerin sesi olan Recep Tayyip Erdoğan'ın davasıdır. Şimdiden 31 Mart zaferimizi kutluyor, Kâhta’mız adına hayırlı olsun.” Dedi.

“80 YIL BU MEMLEKETE NE YAPTINIZ”

Milletimizin emanetini asla yere düşürmeyeceğini vurgulayan AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, “Sizlerle birlikte, yol yürümekte büyük gurur duyuyoruz. Kardeşlerim bu kardeşiniz 4 yıl ilçe başkanlığı olarak Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde sizlere hizmet etti. 31 Mart'ta Rabbim kısmet ederse, yani 2 gün sonra ben ve ekibim 5 yıl boyunca milletin emanetini devralmaya, Belediye Başkanınız olarak sizlere hizmet etmeye talibiz. Söz veriyorum milletimizin emanetini asla yere düşürmeyeceğiz. Çok çalışacağız. Güçlü bir ekibimiz var, güçlü bir kadromuz var, kendi alanında donanımı iyi bir kadromuz var. İnşallah 5 yıl boyunca Kâhta’mızı, o özlediğimiz Kâhta’yı,  yeni Kahta’yı hep birlikte inşa edeceğiz. Bizden önce de siyasiler vardı. 80 sene bu memleketi idare ettiler. Adına da siyaset dediler. Yalanla dolanla korku imparatorluğu inşa ettiler. Milleti birbirine bıraktılar. Ama bugün bu meydanı hınca hınç dolduran Kâhtalı kardeşlerim diyor ki artık yeter. İnşallah bu pazar günü bir daha geri gelmemek üzere onların hepsini Allah’ın izniyle tasfiye edeceğiz. 80 yıl yetmemiş gibi 5 yıl daha bize yetki verin diyorlar. 80 yıl boyunca ne yaptınız bu memlekete? Soruyorum ben ne yaptınız? Korkunun ecele faydası yok. Halkın çocukları geliyor. Halkın çocuklarının belediyesini inşa edeceğiz. Belediyemiz milletin belediyesi olacak söz veriyorum. Sizlerin hizmetkarı olmaya geliyorum. Her daim emrinizde olacağız. STK’larımızla, muhtarlarımızla, kanaat önderlerimizle, akil insanlarla, hanım kardeşlerimizle, beyefendilerimizle, gençlerimizle birlikte şehrimizi hep birlikte yöneteceğiz.

“PROJELERİMİZLE GELİYORUZ”

Kardeşlerim projelerimizle geliyoruz. Kimseye çamur atmıyoruz iftira etmiyoruz. Millet bahçeleri inşa edeceğiz, Sahil yolunu bitireceğiz, İbrahim Halil mesire alanını hayata geçireceğiz. İki buçuk ay önce ya Allah bismillah, diye başladığımız bu yolda 31 Mart akşamı Zafer bismillah diye bitireceğiz. Şunu ifade edeyim iki buçuk aydır sahadayız, kimleri kimlerle birlikte olduğunu, kimlerin ihanet içinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Bugüne kadar sabrettik, pazar gününe kadar da sabredeceğiz. Çünkü biz size inanıyoruz, çünkü biz size güveniyoruz. Bu trenden inenler bir daha binemeyecekler. Bu kutlu davayı Recep Tayyip Erdoğan'a davasına ihanet edenler iflah olmayacaktır. Bir daha geri gelmemek üzere 31 Mart'ta hepsini gömmeye var mısınız?” ifadelerini kullandı.

“AKEL İLE YENİ BİR KAHTA İNŞAA EDİLECEK”

AK Parti Eski Milletvekili Mehmet Metiner, “Engin Akel Kahta’da tarih yazacak. Sizlerde korku imparatorluğunu paramparça ettiniz. Kahta’nın cesur yüreklerini kim susturabilir ki? Bu memleketin sahibi olduğunu iddia edenler kaybedeceklerdir. Bu memleketin sahibi sizlersiniz. Bizler sadece sizin hizmetkârlarınızız. Kim ki, sizden aldığı gücü sizin emrinizde kullanmazsa, kendileriniz sizden üstün görürse onlar asla AK Partili değildirler. Asla AK Partili olamazlar. Biz bu makamları sizlerden alıyoruz. Engin Akel Başkanlığında yeni bir Kahta inşaa edilecek. Partinize sahip çıkın. Bize rağmen sahip çıkın. Sizi unutanlara rağmen sahip çıkın. Sahip çıkın ki belki utanacak bir yüzümüz varsa karşınıza çıktığımızda utanalım.

Hepinizin huzurunda Engin Akel Başkanımızdan şu sözü rica ediyorum. Seçildikten sonra Garip gureba evlerinden çıkmamalı. Fakir fukaranın evinden çıkmamalı. Onların dertleri ile dertlenmeli. Belediyeyi halka açmalı. Bu Kahta’kötü akıbetinden ve kaderinden kurtarmalı.

AK Parti hiçbir şahsin veya ailenin partisi değildir. Kim ki kendini AK Parti’den büyük görürse kaybetmeye mahkum olacaktır. Bizler bir yanağına vurulduğunda öbür yanağını çevirenlerden olmadık. Güçlünün karşısında asla eğilmedik. Biz imanımızı bedenlerimizin üzerine kuşanarak bu meydanlara gelmiş insanlarız. Niye, Kâhta’yı değiştirelim diye. Kahta’daki siyaset anlayışını değiştirelim diye. İçimizdeki ihanetçilere rağmen değişecek. Siz o ihanetçileri tanıyorsunuz. Engin başkanımıza satır aralarında değindiler. Biz gece gündüz çalışırken içimizden birileri bizi çelmelemeye çalıştı. Siz onları tanıyorsunuz. Ama siz partinize sahip çıktınız. Büyük reise sahip çıktınız. Kahta’da evladınız olan Engin Akel’e sahip çıktınız. Her birinizin karşısında saygıyla eğiliyorum.” dedi

“AKEL, KAHTA’YI DAHA İYİ YERLERE GETİRECEK”

Necmettin Erbakan’a ve millete ihanet eden Saadet Partisi'ne 31 Mart'ta, gereken dersin verilmesi gerektiğini vurgulayan AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Kahta bugün kararını vermiş. Kahta dosta güven, bu akşam düşmana korku salıyor. Kıymetli kardeşlerim, seçim sürecinde yoğun çalışmalarımız oldu. Milletvekillerimiz, ilçe teşkilatımızla, aday kardeşlerimizle, nereye gidersek Sayın Cumhurbaşkanımıza sevgi seli vardı. Bir yaşlı amcamızın yanına vardım elini öpeyim dedim. O an düşündü herhalde oy isteyeceğimi sandı. Evladım biz Recep Tayyip Erdoğan'a ‘gözümüzü veririz, oy nedir ki’ dedi. Adıyaman’ımız, Cumhurbaşkanımıza ve AK Partimize hep sahip çıktı. Ben inanıyorum ki, 31 Mart'ta da yine sahip çıkacak. Şunun da altını çizerek söylüyorum. Adıyaman bu zillet ittifakına 31 Mart'ta gereken cevabı verecek ve hesabını soracak Allah'ın izniyle. Bunların neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Ezanımızla daha geçen hafta dalga geçtiklerini gördünüz. Cumhuriyet Halk Partisi, HDP mitinglerinde Türk bayraklarını açamadıklarını gördünüz. Saadet Partisi'nin ezanımıza dalga geçenlerle nasıl ittifak ettiğini hepiniz gördünüz. Saadet partili kardeşlerime sesleniyorum, bunların kimlerle el ele, kol kola olduğunu görün! 31 Mart'ta Necmettin Erbakan hocamıza ihanet eden, milletimize ihanet eden, Saadet Partisi'ne gereken dersi verin. Kahta da bir devrim gerçekleştiren, Kahta’da içme suyu yoktu biliyorsunuz. İçme suyu getiren, sahil yolunu yapan ve birçok çalışmalara imza atan efsane başkan Abdurrahman Toprak’a teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki bu çalışmaları daha da ileriye götürecek olan Engin Akel Başkanımız var. Kahta, Engin Akel başkanımıza 31 Mart'ta sahip çıkacak. Kahta’yı Engin Akel Başkanımız çok daha iyi yerlere getirecek.” Dedi

“KENDİ KADERİNİZİ BELİRLEYECEĞİNİZ BİR SEÇİM”

Dışarıdan gündemi belirlenen bir Türkiye'den, dünya gündemini belirleyen bir Türkiye'nin olduğuna dikkat çeken Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Bu seçim sadece Engin başkanı Belediye Başkanı yapma seçimi değil. Sadece birilerinin Belediye Meclisine, İl Genel Meclisine seçilmesi yapılan bir seçim değil. Bu seçim sizin kendi seçiminiz. Kendi geleceğinizi belirleyeceğiniz bir seçim. Kendi kaderinizi belirleyeceğiniz bir seçim. O yüzden Kahta'nın seçimi. Kahta kararını vermiş. Kahta Engin Akel’i başkan yaptı. Hayırlı uğurlu olsun. Bakın neden Türkiye hedefte, neden Cumhurbaşkanımız hedefte var? Geçmişte liderler vardı. Otur denildiğinde otururlardı. Kalk denildiğinde kalkarlardı. Türkiye'nin yönünü onlar belirler, ipleri dışarıda birilerinin elindeydi. Dışarıdan gündemi belirlenen bir Türkiye'den, dünya gündemini belirleyen bir Türkiye'ye döndük. Yardım alan bir Türkiye'den, en çok yardım yapan ülke konumuna geldik. Şimdi sırtımızı oraya buraya değil, sırtını tarihine, inançlarına, milletine dayayan bir Türkiye var. Bu onların zoruna gidiyor. Kahta'da Ak hizmetleri daha önce anlattığım için girmeyeceğim. Ama yeni dönemde yerel anlamda size yakışan Kahta’ya yakışan, Kahta'nın evladı, projeler ile gelen hem siyasi tecrübesiyle hem de dinamik yapısıyla Engin kardeşimin çok daha fazlasını yapacağına inanıyorum” İfadelerini Kullandı.

Haber: Hüseyin TÜRKOĞLU

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr