• BIST 94.082
 • Altın 189,916
 • Dolar 4,7932
 • Euro 5,6125
 • İstanbul 29 °C
 • Adıyaman 35 °C
 • Ankara 31 °C

Karşı Darbe

Abdullah YEKTA

Bu karşı darbe, sadece Pensilvanya’ya karşı değil aynı zamanda bu darbeye destek veren ABD ve destekçilerine karşı kazanılmış bir zaferdir. Bu, kendilerini seçkin bir zümre görenlere karşı, halkın kazandığı bir zaferdir.  Tankların önünde dimdik duran, bütün tehditlere rağmen, milletin kanını emenlere karşı halkın direnişidir. Edirne’den Hakkâri’ye, Kars’tan Muğla’ya yekvücut olan halkın direnişidir.

 Darbe ve kaos planları genelde batıdan planlanır ve ülkelerimizde uygulanmaya konulur. Bu sefer de plan batıda oluşturuldu. Fakat, bir farkla sözde milliyetçi, vatanperver ve din kisvesini(maskesini) giyinmiş; insanları din adı altında sömüren,  hizmet ve himmet isimleriyle topladığı paraları kesinlikle Türkiye’deki fakir öğrencilere ve insanlara vermeyen, topladığını zenginlere peşkeş çeken, Amerika’daki başkanlık seçimlerinde Amerikan başkan adaylarına yardım olarak veren, yine İsrailli çocuklar için gözyaşı döken ve onlara para yardımında bulunan, kendi insanına kurşun sıkan yerli satılmışların eliyle yapıldı. Bugüne kadar Yahudi ve Hristiyanlara hoşgörü ile yaklaşan, Papa’nın önünde hürmetle eğilen ve İsrailli çocuklar için ağlayan fakat Müslümanlara hiç acımayan, kendi insanına kurşun sıktıran sahtekar biri tarafından yapıldı

Bu menfur darbe girişimini değerlendirenler “iyice planlanmamış bir darbe” şeklinde analiz yaptılar fakat hiç de plansız bir darbe girişimi değildi. Son derece planlı yapılan bir girişimdi fakat halkın bu kadar ani bir refleksle sokaklara döküleceğini düşünmemişlerdi. Halk sokaklara dökülmeseydi, tanklara karşı, helikopterlere karşı göğüs germeseydi bu yaz günü hepimiz evlerimizde hapis hayatı yaşayabilirdik. Kızlarımızın başındaki örtüler, eşlerimizin çarşafları yırtılabilirdi. Bunu yapamazlardı demeyin, bunlar “Netekim Kenan Paşa”dan daha gaddar olurlardı. Haccacı, Muaviye’yi ve oğlu Yezidi aratırlardı.

Öncelikle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı,  Başbakanı ve Ak Parti’yi bertaraf etmek istediler. Bombalanan yerlerden biri de meclis idi. Bunlar gözü dönmüş, kan kusan canilere dönmüşlerdi. Televizyon ve gazetelerde şahit olduğumuz görüntüler kan donduran manzaralardı. Evvela bu yaptıklarına bakılırsa, başarılı olmaları durumunda daha büyük vahşetlere imza atabilirlerdi. Onların neler yaptıklarını birkaç gündür televizyon ve gazetelerde görmekteyiz. Bu alçakça darbenin alçak planlayıcılarından fazla bahsetmenin bir anlamı yoktur.

Şu an yapacağımız yorumlar gece karanlığında gördüğümüzü tarif etmeye benzer. Konu ile ilgili bilgilerimiz henüz netleşmeden fazla lafa hacet yoktur fakat ABD senatörlerinden tutun da Avrupa Birliğine kadar şom ağızlı bazı diplomatlar “Ordu yönetime el koydu, DAEŞ ve el-Nusra’ya yardım eden Tayyip Erdoğan’ı devirdi.” Şeklinde demeç vermeleri; Mısır vb. ülkelerde çıkan İslam düşmanı gazete ve sitelerde “Türkiye’de ordu yönetime el koydu, Tayyip Erdoğan’ı devirdi” şeklinde verilen haberlere bakılırsa bu darbeden bütün şer güçlerinin haberi varmış. Batılı bazı ülkelerin büyükelçiliklerini iki üç gün öncesinden kapalı tutmaları, Fransa’da Türkiye ile ilgili ortaya çıkan haberler bütün şer odaklarının ülkemize karşı birleştiklerini göstermektedir.  Şayet darbe girişimi başarılı olsaydı Mısır’da olduğu gibi ABD ve AB başta olmak üzere birçok ülkenin darbecileri tebrik etmek için can attıklarını görürdünüz.

Evet, ne kadar sevinirsek yerdir. Hiç umursamaz dediğimiz insanlar sokaklara döküldü. İnşallah halkımız bundan böyle hakkını aramayı bilir, haklarını gasp etmeye kalkışanlara en güzel cevaplar verir ve bu bir kültür haline gelir. Eskiden miting alanlarında “Darbelere Dur De!” sloganlarımızı halk bugün gerçekleştirdi. Bu da halkın bilinç ve anlayış olarak F Güleni Mehdi olarak görenlerden daha iyi Müslüman ve daha iyi insan olduklarını göstermektedir. Eğitim görmemiş halk dahi bu grubun savunduğu fikirlerin sapıkça düşünceler olduğunu anlamıştır. Fakat üniversitelerde ders veren kimi hocalar ve ilahiyat eğitimini gören bazı insanların bu sapıkça fikirleri olan insanın arkasında gitmeleri çok tuhaf ve üzüntü verici bir şeydir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin yapacağı en büyük hizmet bu hasta adamı Türkiye’ye getirip bir hastanede ya da bir tedavi merkezinde tedavi altına almaktır.  

Bildiğimiz kadarıyla FETÖ terör örgütü bu başarısızlığını hazım edemeyerek, yeni pis işlere kalkışabilirler. PKK nasıl bitmeye doğru intihara kalkıştıysa bunlar da en son kendi ayaklarına sıktılar ve sıkacaklardır. Akrebin, etrafındaki çember daralınca kendi kendini sokup öldürmesi gibi bunlarda en son intihara kalkışacaklardır. Allah ülkeyi bu şer odaklarının şerrinden kurtarsın.  

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr