• BIST 89.825
 • Altın 192,861
 • Dolar 4,8356
 • Euro 5,6667
 • İstanbul 28 °C
 • Adıyaman 36 °C
 • Ankara 28 °C

Mülümanların Günahı

Abdullah YEKTA
Filistin’in bugün gördüğü zulüm müslümanların günahıdır. Bir buçuk milyar Müslümanın yaşadığı bir dünyada, üç milyon siyonist Yahudinin yaptığı zulüm Müslümanların günahıdır.  Pasifleşen Müslümanların, her gün ölüm korkusuyla yaşayan Müslümanların, dünyaya tapan, dini dinarı olan Müslümanların günahıdır. Kimse alınmasın hepimizin günahıdır. Kendi parasıyla her gün Yahudileri zengin eden, Filistinli kardeşlerine, her alışverişlerinde bir kurşun sıkan biz Müslümanların günahıdır. Bu doğuştan gelen bir günah değil, ellerimizle zihinlerimizle kazandığımız bir günahtır. Kendi ellerimizle kardeşlerimizi boğuyoruz.

Filistin Müslümanların serhaddıdır. Mü’minlerin ribatıdır. Ribat düştüğünde Müslümanın yurdu da düşer.  Calutu öldürecek bir Davud’a ihtiyaç vardır. Hem mazlum, hem haklı ve hem de iman sahibi erlere muhtacız. Fir’avun’un karşısında İsrailoğulları hakkı temsil eden mazlumlardı. Hakeza Calutun karşısında savaşan mazlumlar gibi.   Bugün saflar yer değişmiş, dünün mazlumları, bugünün Fir’avun’ları olmuştur. Bir asırdır, Filistinliler mazlum olarak yaşamaktadırlar. Mazlumiyetleri ispatlanmış bir halktır, Filistinliler. Filistin meselesi, bugün turnusol kâğıdı gibi olmuştur.

Batı demokrasisinin çifte standartlığını, sözde Mekke ve Medine’nin hizmetkârları olan Hainül Haremeynlerin sahte yüzünü ortaya koymaktadır. Basın önünde, ekranların karşısında söylediklerinin ne kadar yalan olduğunu;  İsrail’in aslında bunların parasıyla beslendiğini belgelemektedir. Dün ve bu gün Arap liderlerinin yalancıktan taraf oldukları fakat aslında hiçbirisinin Filistin halkının taraftarı olmadığı ortaya çıkmıştır. Bunu, bu liderlerin, İslam’ın uyanışı karşısındaki korkularından anlıyoruz.

      

Batılı güç odakları, demokrasi ve insan hakları adına, dünyanın başka bölgelerinde yaşayan Müslümanlara bir nebze olsun yardım etmek isterler, fakat Filistinli Müslümanlara asla. İslam’ın uyanışına götürecek hiçbir eyleme onay vermezler.  Arap Baharının batıda yol açtığı korku ve bunun karşısında bütün şer güçlerin birlik olmaları, İslami uyanışın Batılılar üzerinde nasıl bir tesir bıraktığını fevkalade gösterir.

Evet, bugün İsrail Siyonizm’i, Batının ikiyüzlü politikaları ve İslam Dünyasındaki münafıkların riyakâr tutumları karşısında İslam’ın onurunu taşıyan ve bu sorumlulukla hareket eden İslam neferlerine ihtiyaç duymaktadır. Bir Filistinli çocuğun İsrail askerlerini kabullenmeyen bakışına ihtiyacımız vardır.  Edverd Said’in  “İsrail askerlerine taş atmak sevaptır” diyerek yerden bir taş alıp fırlatan entelektüel bakışına ihtiyacımız vardır.

  

Her Müslüman bir kova su dökseydi, İsrail’i sel alırdı.” Siyonist üreticilerin malını almasak İsrail, Ortadoğu’da kepenk kapatır. Ghandi’nin onurlu ve sivil yürüyüşüne en çok bugün ihtiyacımız vardır.
 • Yorumlar 2
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr