• BIST 94.783
 • Altın 246,250
 • Dolar 5,9358
 • Euro 6,6208
 • İstanbul 15 °C
 • Adıyaman 19 °C
 • Ankara 20 °C

Müstakbel Belediye Başkan’ımız

Yasir Polat

Merhaba,
Bu bir açık mektup değildir.
Halkına ve ilçesine hayran olan, ilçesini leveller üstüne çıkarmak için kaleme sarılan ve kalemsiz yol kat edilemeyeceğini en kati şekilde bilen birinin, Hak ve Halk nezdinde aciz söylemleridir.

Değerli Müstakbel Belediye Başkanımız;
Hangi partiden veya hangi taraftan olduğunuz benim için bir anlam ifade etmediği gibi, yüzde yetmişinin okur-yazar olduğu bir ilçede; yereli bir seçim olması hasebiyle, -maymun gözünü açtı- telaffuzu ne kadar doğru olur bilemiyorum ama tam da bu telaffuza uygun bir seçmen ile karşı karşıya durduğunuzu, bir daha deruni bir düşünce ile analiz edip o şekilde yolunuza devam edin  lütfen.
Evet, seçim maratonunun başladığı bu Arefede, muhtemelen isminiz ve cisminiz; afişlere, reklam panolarına asılacak ve gürül-gürül gürleyen megafonlar ile her cadde de ve sokaklar da seçim sabahına kadar durmaksızın haykırılacaktır. Vaatleriniz sayfa sayfa sıralanacak, projeleriniz dağları aşacak.

Ülkemizin ve yerelimizin seçim nabzı küçük bir bebeğin kalbi gibi, naif ve hızlıca atacaktadır. Aynı zaman da o bebeğin ihtiyaçlarına duyduğu açlık ile beraber oluşan beklentisi gibi; yerelin de, yerelde hayat süren halkında onlarca geçerli isteği ve ihtiyacı vuku bulacaktır, şimdiden bulmaya başladı da…
Müstakbel Belediye Başkan’ının, bu süreçte vuku bulan ihtiyaçlar arasında şahsi olanları elemesi ve gerçek manada ilçeye ve halka genel anlamda fayda sağlayacak unsurları ve projeleri seçmelidir. Bu seçimleri hak ve adalet prensipleri ile yapabilmesi için; Şahsi istek ve arzularda bulunan bireyleri reddede bilmesi, seçim maratonu süreci boyunca boş vaatlerden geri durması, kişisel isteklere karşı “SÖZ” vermelerden uzak durması, şahsi istekler karşılığında rey vereceklerden kesinkes kopması kendisi ve ilçesi için faydalı olacaktır. Aksi takdirde verilen sözlerin karşılığında alınan onca elaman ve personelin vasıfsız ve ehil olmadıkları görevler ile görevlendirilmesi sonucu –balık baştan kokar- özlü sözüne(!) binaen bir görevliler şablonu ortaya çıkacaktır. Bu da başlamadan biten bir serüven olacaktır.
Kısa bir şekilde halkın geneli arasında, genel olarak bahsedilen birkaç konuyu not etmiştim. Sizlerle paylaşmak isterim;
Halkın Sesi: Tekrar-tekrar yollarımızın bozulup tekrar yapılmasından bıktık –ki buna rağmen aracımla dışarıya çıkmak istemiyorum. Yüz binlik nüfusa sahip bir ilçe neredeyse il statüsündedir, su, yol, elektrik problemi çekmemelidir artık. Gençlere hitap eden bir kısım kurumlarımız var elbet, yetersiz ama hiç olmamasından iyidir. %80 i kahvedeyse %20si de o kurumlardadır herhalde. Kaldırımlar, Sulu tarım, olmayan fabrikalar, ihaleler ve daha niceleri...” 

Pek saygı değer Müstakbel Belediye Başkan’ım;
Eğer okursanız –ki inşallah okursunuz- “Ne diyor bu adam, ne saçmalıyor.” Diyebilirsiniz. “biz bilmiyor muyuz sanki bunları!” da diyebilirsiniz. Evet, haklısınız. Sokaktan çevireceğim her birey artık bunları biliyor. Ama sizden öncekilerde biliyordu, onlardan öncekilerde… Bildikleri halde aynı şeyi aynı şekilde, olmazsa olmazmış gibi, hata da ısrar edip devam ettiler. Sanki Hak ve adaletten, dürüstlükten ve doğruluktan yana olunca bu iş olmayacakmış gibi, karaya sardılar. Başka çareleri yokmuş gibi yılana sarıldılar. Oysaki iman ettiğimiz, inanç diye hayatımıza telakki ettiğimiz ilke ve kaidelerimiz en çok yöneticilere seslenir.
Adil olun, Adil olun, Adil olun…
Adil olmanın yanında sadece ilçenin refahı, huzuru ve kültürel gelişimine yol verin, yol açın, yola revan olun.
“Bir dönem Ömer gibi durun, tüm ömrünüz boyunca KUTLU yaşayın!”

Huzurla kalın…

 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr