• BIST 89.825
 • Altın 192,861
 • Dolar 4,8356
 • Euro 5,6667
 • İstanbul 28 °C
 • Adıyaman 36 °C
 • Ankara 28 °C

Olaylar Ve Müslüman Bakışı

Abdullah YEKTA

HDP Milletvekili Ayla Akat, “Gönül ister ki bütün Kürtler Müslümanlığı bırakıp Hıristiyan olsunlar” diyor. CHP de, Atatürk ve İnönü döneminde, Türkiye insanını Hıristiyanlaştırma denemelerine girişmişlerdi. Bunu gerçekleştirmek için önce Müslümanları kültürel olarak İslam’dan uzaklaştırmaya çalışmışlardı.  Kur’an’ın yasaklanması, Ezanın Türkçeleştirilmesi uygulamaları buna yönelikti.

Dün Türk ulusalcıları, bugün Kürt ulusalcıları, her zaman toplumun İslam’la bağlarını koparmaya çalışmışlardır. Çünkü zihnen, kültürel ve sosyal olarak İslam’la organik bir bağı olan insanları; ilahî kitaptan beslenenleri yönlendirmek ve yönetmek kolay olmayacaktır. O zaman yapılması gereken, insanların İslam’la olan bu organik bağlarının kesilmesi gerek. Bugün Kürt ırkçılarının, Güneydoğuda daha iyice kök salıp yerleşmek için önlerindeki en büyük engel İslam’dır, Müslümanlıktır. Bu engeli aşmak için gerekirse (7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi ) Türk ulusalcıları ve ırkçıları ile bir araya gelip Müslümanlara, basın ve medya üzerinden, siyasal ve sosyal alanlardan top yekun saldırabilirler.

Düşman belirlerken de İslam veya Müslüman diye saldırmıyorlar. el-Kaideci, İşid’ci veya başka bir şekilde isimlendirerek saldırıyorlar. Yerine göre İslamcı dernek, cemaat ve oluşumları da kendilerine payanda olarak kullanabiliyorlar. Bu konuda başarılı olmak için her türlü yalana, iftiraya ve şantaja başvurabiliyorlar. Kamuoyunu yanıltmak için fotomontajlar, sahte belgeler ve olayları ajite etmek suretiyle fikirlerini yayabiliyorlar. Bu oyunların daha önce Müslümanlara karşı Mısır’da ve Suriye’de ve değişik yerlerde nasıl yapıldığını çok gördük. İsrail’e karşı kahramanca savaşan ihvanın, nasıl hain ilan edildiğini, Müslümanların gözünde nasıl küçük düşürüldüğünü daha önce gördük. Aynı oyunlar Cumhuriyet döneminde oynanmıştır. O dönem yurt müdafaasında kahramanca bulunan birçok insana çeşitli damgalar vurularak saf dışı bırakılmıştı. Tarih tekerrürden ibarettir. Dün Arap ve Türk Ulusalcılarının oynadığı oyunları bugün Kürt CHP’si kendi milletine karşı oynamaktadır.

Bunların hepsini fasıkın(yalancı) haber ve uydurmaları olarak değerlendirmek gerekir.28 Şubat ve öncesinde Türkiye’nin kirli basını bu tür yalan, iftira ve şantajlara çok başvurdu. Birçok insanın onuru çiğnendi, mağdur edildi. Oysaki Allah Teâlâ  “Ey iman edenler fasıkın biri size bir haber getirdiğinde onu araştırın, yoksa günaha düşersiniz” diyor.  

Bugün fasıklar, fasıkça oyunlarını ortaya koymuşlar. Maalesef Müslüman aydın,sivil toplum kuruluşları ve cemaatleri de kandırabilmişlerdir. Her gruba bir tane milletvekili kadrosu vermek suretiyle emellerine ulaşabilmişlerdir. Bundan on yıl önce İslamcılık davasında yargılananlar, bugün HDP ile beraber, Kur’an’ın lanetlediği eşcinsellik hastalığını savunan ahlaksızlara destek olabiliyorlar. Bir kadının binlerce kişinin önünde anadan doğma çıplak bir şekilde eylem yapması münkerdir. Eşcinsellik v.b. hastalılıklar Kur’an’ın tabiriyle munkerdirler. Allah, Melekler ve lanetleme şanında bulunan mü’minler, onlara lanet ederler. Mü’min’e düşen buna lanet edip ondan uzak durmaktır. İyiliği emretmek ve kötülükten menetmek (Emri bil ma’ruf ve nehyi anil münker) Müslümanlar üzerine farzdır. Bütün kötülüklere karşı durması gereken mü’minin eşcinsellere destek veren bir partide ne işi var acaba?

Müslüman Kürt aydınlarımız bu çirkin manzarayı neyle izah edebilecekler merak ediyorum, doğrusu. Kimseyi masum göstermeye gerek yok, bu eylem Kur’an’a ve İslam’a karşı yapılmış bir eylemdir. Birileri bu ahlaksızlığı savunabilir ama Müslüman asla.

Sözü fazla uzatmadan İslami olmayan parti ve organizasyonlar içinde faaliyette bulunanlar için şunu hatırlatmanın zamanıdır: “Sen onların dinine tabi olmadıkça, onlar senden razı olmayacaklardır.” “ Hoşça bak zatına ki sen zübde-i âlemsin” yazık etme kendine.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr