• BIST 98.455
  • Altın 219,683
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 10 °C
  • Adıyaman -1 °C
  • Ankara 2 °C

Oyunları Bozma Zamanı

İrfan Çelenk

Emperyalizmin orta doğudaki hesaplarını bozan ve tuzaklarını boşa çıkaran Türkiye şu anda birinci hedef konumunda. 7 şubat MİT krizi süreci ile açık bir şekilde görünen bu süreç Gezi olayları ile masum bir kılıfa büründü, 17-25 Aralık yargısal darbe girişimleri ile hükümeti ve başbakanı hedefe aldılar. Emperyalizmin 15 Temmuz darbe girişimi ile Türkiye’yi kaosa sürükleme ve yok etme planları halkımızın ve güvenlik güçlerimizin beraber darbecileri savuşturmasıyla boşa çıktı.

Dünya politika sahnesinde söz dinleyen bir ülkeden söz söyleyen bir ülkeye dönüşen Türkiye artık birilerine göre “çok olmaya” başladı. Türkiye batının BOP projesine çomak sokarak emperyal hesaplarını bozdu. Giderek güçlenen Türkiye, düşmanlarını özellikle de İsrail’i telaşlandırmaya başladı. Bu nedenle 2019 seçimlerine kadar ülkemizi kaosa sürükleme hesapları yapıyorlardı.

Suriye’de kalıcı barış için uğraşan Rusya, İran ve Türkiye’de bir anda para hareketleri başladı. Türkiye tuzakları gördüğü için erken seçim kararı alarak oyunları bozdu. Eğer erken seçim kararı alınmasaydı dolar ve euro almış başını gitmişti.

Türkiye erken seçim kararı aldı düşmanlarımızın etekleri tutuştu. Macron, Suriye'ye saldırarak Türkiye'yi Rusya'dan ayırdık, diyor, daha önce içimizdeki kuklalarıyla Rus uçağını vurarak aramızı bozdukları gibi yine oyun peşindeler. Ne Türkiye ne Rusya bu oyunlara gelmez artık. Belki bu süreçte Yunan uçağı veya gemisi hedef alınabilir, dikkatli olmalıyız. Çünkü bize müdahale etmek için gerekçe arayan hatta daha da ötesi içimizdeki kuklalarıyla gerekçe üretebilen bir emperyal güç ile karşı karşıyayız.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM), mevcut koşullarda düzenlenecek seçimlerin “Avrupa kriterlerine uygun olmayacağı” gerekçesiyle Türk hükümetine 24 Haziran seçimlerini erteleme çağrısında bulundu. Hem size ne bizim seçimlerden? Hangi kriterlerden bahsediyor bunlar? Bunların derdi iki aylık süre içinde Türkiye’yi karıştıramayacakları korkusudur. “Seçimleri erteleyin ki ülkenizi karıştırmak için zaman kazanalım” demek istiyorlar.

Tüm Müslümanların umudu olan Türkiye’deki seçimler İslam dünyası için çok önemli olduğu gibi batı için de çok önemli. Batı kendisine kafa tutan, oyunlarını bozan bir Türkiye istemiyor. Batı dünyası kalk dediğinde kalkan, otur dediğinde oturan, yat dediğinde yatan, sürün dediğinde sürünen bir Türkiye istiyor. Yarı aç yarı tok, şeker ve çay kuyruklarında bekleyen, yüzde yüz zamların olduğu, alım gücünün düştüğü, faizlerin yüksek olduğu bir gecelik faizin % 7000’i aştığı bir Türkiye istiyor. Şu anki Suriye’ye benzer bir Türkiye istiyor. Tabi Suriye diye bir yer kaldı mı o da ayrı…

Artık oyunları bozma zamanı…

Hepimiz bir gemideyiz ve birileri gemimizi batırıp topumuzu yok etmeye çalışıyor. Türkiye giderse biz de yok oluruz. Türkiye giderse o beğenmediğin maaşın da elinden gider. Türkiye giderse o beğenmediğin araban, evin de gider. Eksiklerimiz, yanlışlarımız, hatalarımız, günahlarımız muhakkak ki vardır. Zaman birbirimizin eksiklerini, yanlışlarını, hatalarını, günahlarını arama zamanı değil. Zaman birbirimizle uğraşma zamanı değil. Zaman kişisel menfaatlerimizi bir kenara bırakarak yanlışlarımızla, eksiklerimizle, hatalarımızla, günahlarımızla birbirimize arka çıkma zamanı. Zaman gemimizi batırmaya ve bizi yok etmeye çalışan kan emicilere karşı mücadele etme zamanı.

Türkiye Müslümanların umut bağladığı son kaledir. Eğer Türkiye giderse Irak da İran da Filistin de Mısır da Yemen de Arakan da Endonezya da Fas da Pakistan da Somali de gider... Tüm İslam âlemi gider.

Son kaleyi sonuna kadar ölümüne savunacağız.

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr