• BIST 94.783
  • Altın 245,990
  • Dolar 5,9336
  • Euro 6,6209
  • İstanbul 17 °C
  • Adıyaman 20 °C
  • Ankara 20 °C

Üzerimize Üzerimize Gelecekler

İrfan Çelenk

Önceki yazımda da belirttiğim gibi emperyalizmin yüzyıllara dayalı hesapları var. Biz de bu hesapların maalesef muhatabı pozisyonundayız. Onlar bu hesaplarını yerine getirme konusunda kararlılık gösterecekler. Öyle ya da böyle her yolu deneyerek planlarını icra etme yoluna gidecekler.

Emperyalizmin hedefine varmasını kolaylaştıran en önemli şey hedef kitlenin parçalanması ve birbirine düşmesidir, bunun dışında başarabilme şansı yoktur. Bunun için hedef kitlenin fay hatlarını harekete geçirme planları yaparlar. İslam dünyasında birçok fay hattı bulunmaktadır. Dini, milli, mezhebi nitelikli olan bu hatlar ne yazık ki hareketlendirildi ve odur budur Müslümanların birlik ve beraberlikleri bozuldu.

Kuran’ın ruhundan uzaklaşan Müslümanların dini hassasiyetleri de azaldı ve üzülerek söylemeliyim ki maalesef emperyalizmin oyuncağı oldular. Dünyada en sorunlu yerler Müslümanların bulunduğu bölgelerdir. Ölümün, kanın, gözyaşının sıradanlaştığı onurun, şerefin, namusun yerlerde süründüğü duyarsız bir topluma dönüştü Müslümanlar.

İşte böyle bir zamanda ayağa kalkan bir ülke var: Türkiye. Tüm Müslümanların ve diğer mazlumların dertleriyle dertlenen onları sahiplenen onlara kucak açan bir ülkedir Türkiye. Bu politika ile tüm ülkelerin muhabbetini kazanan Türkiye içerde yaptığı milli ve yerli atılımlarla, gerçekleştirdiği devasa projelerle bir anda dünyada söz sahibi bir ülke oldu. Emperyalizmin planlarının aktörü olmaktan çıktı ve onların planlarına çomak sokarak bozan bir ülkeye dönüştü. Türkiye şu anda emperyalizmin yüzyıllık hesaplarını bozdu ve inşallah bozmaya devam da edecek. İşte bu yüzden hedefteyiz.

Türkiye’nin Emperyal hesapları bozması üzerine 7 Şubat, Gezi Parkı olayları, 17-25 Aralık Yargı darbesi, 15 Temmuz işgal girişimi ve en nihayetinde ekonomik savaş ile Türkiye’yi tekrar avuçlarına almak istediler. Ancak halkımızın duyarlılığı ve feraseti sayesinde bu girişimlerin tümünü püskürttük. Peki, vazgeçecekler mi? Hayır. Yüz yıllara dayalı hesaplarından bir anda vazgeçecek değiller. Üzerimize üzerimize gelecekler. Ekonomik savaş ile yola getirilmezsek ambargo uygulayabilirler, bize askeri müdahalenin yollarını arayacaklar ki arıyorlar zaten. Tüm bunları yaparken başında da dediğim gibi toplumsal fay hatlarımızla da oynamaya devam edecekler.

Biz ne yapacağız. Bir defa şunu kafamıza sokacağız: Düşman düşmandır ve o düşmanlığını yapacaktır, hem dışarıdan hem de içerdeki işbirlikçileriyle bize saldıracaklar ki saldırıyorlar. Biz kendimize bakacağız. Düşmanın oyununu göreceğiz ve oyuna gelmeyeceğiz. İçimizdeki işbirlikçilerle beraber dolarla üzerimize geliyorlar, patates ve soğan gibi ürünleri stoklayarak üzerimize geliyorlar, piyasayı elinde tutan patronlara operasyon çektirerek fiyatlarla oynuyorlar, halkı bıktırmaya çalışıyorlar. Halkımız bu oyunları büyük çapta gördüğü için oyunlara gelmiyor. Fiyat oyunları ile cebimiz yanabilir, alım gücümüz düşebilir ama biz çıktığımız yolda bir adım geri atmayacağız. Her alanda tam bağımsız bir ülke olma yolunda kararlılıkla yürüyeceğiz.

Şimdiye kadarki tüm hamleleri püskürttüğümüz gibi bundan sonraki hamleleri de püskürteceğiz, yeter ki bir ve beraber olalım. Milli şairimizin dediği gibi “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.” Biz bir oldukça tanklarını, uçaklarını, füzelerini yerle bir ederiz.

Üzerimize gelsinler; gelecekleri varsa görecekleri de var.

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr