• BIST 95.062
 • Altın 192,959
 • Dolar 4,7484
 • Euro 5,4789
 • İstanbul 28 °C
 • Adıyaman 32 °C
 • Ankara 26 °C

Vali Demirtaş, Hibe Projeleriyle İlgili Çalışmalar

Vali Demirtaş, Hibe Projeleriyle İlgili Çalışmalar
Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Hibe Projeleriyle
Stratejik yönetimle birlikte proje yönetimi, başarılı yönetim çalışmalarının en önemli araçlarından birisi olduğunu dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Valiliği olarak kendilerinin de bu anlayışa uygun bir yönetim sergileme gayreti içerisinde olduklarını belirtti.
Adıyaman'ın her alanda Türkiye ve Dünya standartlarına yaklaştırma çabalarında Proje Yönetimi’nin önemli bir araç olduğunu kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Hedefleri belirleme ve ulaşmada kolaylık sağlayacak, önümüzü görmemizi, sistemli ve mantıklı düşünmemizi, yönümüzü doğru belirlememizi, mevcut kaynakları ve zamanı en iyi şekilde ve etkin kullanmamızı, problemleri erken fark etmemizi, kimin ne iş yapacağını, tasarruf ilkeleri içinde işleri yürütmemizi sağlayacak Proje Yönetimi, Valiliğimizin önem ve öncelik sırasında en öne aldığı konuların başında gelmektedir.
Valiliğimiz ve ilimizin proje potansiyelini geliştirmeye yönelik olarak, Valiliğimiz proje birimine eleman takviyesi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki aydan itibaren, hem kendi personelimize, hem diğer kurum ve kuruluşların proje birimi personeli ve sivil kurum ve kuruluşlarımızın (STK) proje birimi personelleri için Proje Döngüsü eğitimleri düzenlenecek ve tekrarlayacağımız pekiştirici eğitimler ile bu çalışmalarımız devam edecektir. Yapılanma çalışmalarımızı sürdürürken, AB, Kalkınma Ajansı, Birleşmiş Milletler, Bakanlıklar, GAP ve çeşitli kuruluşların hibe duyuruları titizlikle izlenmektedir. Tüm bu kurum ve kuruluşlar için ilimizdeki kurum ve kuruluşların proje yazımı ve başvuruları organize edilerek teşvik edilmektedir. Bu çerçevede son birkaç ay içinde; 2013 Ocak ayında, Avrupa Birliği ‘Genç İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ kapsamında 17 proje hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır.
Avrupa Birliği ‘Kız Çocuklarının Okullaşması Projesi’ kapsamında 27 proje hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. Avrupa Birliği ‘Hayat Boyu Öğrenme Projeleri’ ile ilgili başvuru süreci ve hazırlıklar devam etmektedir. Bu süreçte 30 proje hazırlanması ve başvurusu planlanmaktadır.
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı; 14 adet Comenius Okul Ortaklığı Projesi, (2012 yılında kabul edildi) 2 adet Comenius Bölgesel Ortaklık Projesi, 1 adet 2011, 1 adet 2012 ( ikisi de devam etmektedir) 2 adet LdV, 1 adet Yenilik Transferi, 1 adet Hareketlilik (IVT) Projesi halen uygulanmaktadır. 2013 Ocak ayında, İpekyolu Kalkınma Ajansı ‘Mali Destek Projeleri’ kapsamında 133 proje hazırlanmış ve başvurusu yapılmıştır. 2012 yılında ise, 67 proje başvurusu yapılmıştır.
Gençlik ve Spor Bakanlığı; 2. duyuru döneminde, başvuru süreci ve hazırlıklar devam etmektedir. Bu süreçte 100 Proje hazırlanması ve başvurusu planlanmaktadır. İl Dernekler Müdürlüğü; 2013 yılı 1. başvuru dönemi 1 Nisana kadar devam etmektedir. Bu süreçte de nicel ve nitel olarak artış sağlanması için çalışmalarımız devam etmektedir. Birleşmiş Milletler; Kadına Şiddetin Önlenmesi ile ilgili son derece kapsamlı bir proje hazırlanmış ve 12 Şubat 2013 tarihi itibarı ile başvurusu gerçekleştirilmiştir. Bunu başarmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışmaktayız. Eğitimde Adıyaman tarihinde bir ilk olarak, sadece okulöncesi ve ilköğretim için 65 milyon 622 bin TL bir kaynak sağladık. Bu kaynakla ilgili ihale öncesi aşamaları, imkânsız gibi görünen çok kısa bir sürede tamamladık. Normal olarak Temmuz-Eylül arasında çıkılacak ihaleye biz, 2013 Mart ayında ihaleye çıkmaya hazırlanıyoruz.
Aynı başarıyı; her alanda ve özellikle projeler konusunda yakalayacağımıza olan güvenimiz tamdır. Bu konuda siz değerli hemşerilerimin destekleri bizim için son derece önemlidir.


 • Yorumlar 1
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr