• BIST 96.455
 • Altın 224,712
 • Dolar 5,6844
 • Euro 6,5293
 • İstanbul 22 °C
 • Adıyaman 24 °C
 • Ankara 21 °C

“Yürü Kardeşim Ayaklarına Bir Kudüs Gücü Gelsin”

Adem Ballı

Büyük şeytan Amerikanın başındaki siyonizmin uşağı Trump; bundan sonra Kudüs’ü İsrail’in  başkenti olarak tanıyacaklarını ifade etti. Trump’un bu kararının yansımaların sadece ortadoğuda değil bütün dünyada olumsuz etkiler meydana getirecektir. Nitekim Vatikan’dan ortodokslardan gelen tepkilere baktığımızda bunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Peki bunca olumsuzla sebep olacağı bilindiği halde Trump neden böyle bir karar aldı. Bunun perde arkası nedir?

Aslında biraz geriye dönersek şunu göreceğiz. ABD Kongresi, 1995 yılında Amerikan Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşımayı öngören yasayı kabul ettiğinde Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımıştı. Fakat gelen tepkilerden dolayı o dönem bunu uygulamaya geçirememişti. Sonrasında gelen başkanlar seçim vaadlerinde bunu uygulayacaklarını söyledikleri halde uygulamamışlardı. Trump son seçimde bu vadi yeniledi ve nihayetinde uygulamaya geçireceğini ilan etti.

Büyük şeytanın son dönemde ortadoğuda arap emirlikleri üzerinden yürüttüğü politikaya baktığımızda bu kararın alt yapısı oluşturmaya dönük çalışmaları göreceğiz.

Suud kralı ve Mısır diktatörü ile bir kürenin etrafında verdikleri pozdan sonra Filistin’e yönelik ciddi yardımlarda bulunan Katara yönelik katı abluka girişimi, Ortadoğunun en kirli katili ajanı satılmış Muhammed dahlan üzerinden yürüttükleri operasyonlar ve son tahlilde Amerikan politikalarına muhalif suud prenslerine yönelik yolsuzluk kılıflı sindirme operasyonu amerikanın ve israil’in bu kararı daha rahat alması konusunda daha cesur davranmaya sevk etmiştir.

Şimdi bunları bilmekte elbette fayda var. Fakat Müslümanlar olarak bunları bilip nasıl bir pozisyon alacağız nasıl bir mücadele geliştireceğiz?

Şunu bileceğiz kabul edeceğiz. Zalimler İslam düşmanları İslam beldeleriyle ilgili nasıl bu kadar fütursuz ve cesur olabiliyorlar diye sorduğumuzda…

cevap bizim zayıflığımızdan ve  dağılmışlığımızdan dolayıdır. Nitekim Rabbimiz “İnkar edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur. (Enfal Suresi, 73)

Evet yapacağımız şey çok net değil mi?

Şöyle bir gerçek var birlik olmazsanız güç olamazsınız. Bir bilgenin deyimiyle” Haklı olman yetmez güçlü olmalısın. Şikayeti tembelliği bırak,kalk ve planlı çalış. Akla ve bilgiye değer ver.düşünce ve inançlarını hurafelerden arındır. İşi ehline ver. Danışarak karar al. Sonrada rabbine güven!Zilletten kurtul izzete kavuş”

Evet bu bilgeye kulak verirsek. İmanımızladirileceğiz.İmanımızla dirilirsek siyasetimiz, ahlakımız, ekonomimiz ve tekniğimiz de dirilecektir. Zalimler ve kafirler topluluğu bugünkü ihtişamlarına bir günde sahip olmadılar asırlarca çalıştılar. Allahın sünnetullahıdır. Çalışana verir. Vaat etmiştir. Verir.

Bunu en iyi bizler biliriz. Medeniyetimiz yeniden diriliş örnekleriyle doludur. Şeyh Ahmet Yasin’i biliriz. Başlattığı intifada destanıyla nasılda katil İsrail’in yüreğine korku salmıştı. Oysaki o tekerleki bir sandalyeye bağlıydı. Ama imanı dünyaya bedeldi. Ve İsrail ondan o kadar korkuyordu ki özel bir suikast planı ile şehit etmişti. Şehadeti kabul olsun.

Üstat Hasan El bennayı biliriz Siyonist devletin kuruluş yıllarında yetiştirdiği mücahitlerle çok zor şartlarda nasılda zayiatlar vermişti.

Ne diyordu Hasan El benna “Bugünün bir çok hakikati dünün hayalleri,Bugünün hayalleri ise yarının gerçekleridir.”

Bizim hayallerimiz olmalı.Geçmişte kabemizyıkıldı. Kudüs esir alındı.Ama O dönemin iman erleri vazgeçmedi. Gayretetti. Yeniden izzeti tesis etti.

Ne diyordu Kudüs Şairi Nuri Pakdil

“Yürü kardeşim
Ayaklarına bir Kudüs gücü gelsin” Bir güç Gerek Bizi diriltecek bir güç gerek bizi şaha kaldıracak.

Bu güç Neden Kudüs gücü olmasın?

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kahta Beyan | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 416 725 90 91 Faks : Kahtabeyan@hotmail.com.tr